آرد سوخاری پرنده را از کجا و چگونه باید تهیه کنیم؟

همان گونه که می دانید آرد سوخاری از نان های حجیم تولید و با روش های خاصی پخته شده است اما آرد سوخاری برای پرنده های زینتی مانند: قناری، فنچ، طوطی و غیره متفاوت با آرد سوخاری مورد استفاده ما انسان ها می باشد.

آرد سوخاری مخصوص یک نوع محصول بر پایه ی گندم می باشد که با روش های به خصوصی تولید و فقط مختص استفاده برای پرندگان می باشد. استفاده از آرد سوخاری با ترکیب در غذا، ویتامین ها و مکمل های مورد نیاز برای پرنده های زینتی استفاده می شود و این امر موجب می شود که رطوبت غذا به صورت نرمال شود و ویتامین، دارو و مکمل ها بهتر جذب پرنده شود.

 

استفاده از این محصول در غذا های نرمی که به پرنده داده می شود بسیار کاربردی بوده و باعث می شود که پرنده از بیماری روده ای در امان باشد. مثلا در تخم مرغی که به قناری داده می شود میتوان از این آرد سوخاری پانکو استفاده کرده و این محصول رطوبت غذا را متعادل می سازد و باعث جلوگیری از ورم روده ای پرنده می شود که برای تهیه این محصول کافیست تا با آراد برندینگ همراه باشید.

گاهی اوقات مواد غذایی یا میوه هایی مانند خیار، هویج و غیره که به پرنده می دهید بعد از رنده و میکس شدن حالت شل و آبکی می گیرند و به راحتی نمیتوان این مواد را در اختیار پرنده قرار داد.

 برای خلاصی از این قبیل مشکلات گوارشی و روده ای پرنده های خود که از طریق رطوبت غذا ایجاد می شود شما می توانید از آرد سوخاری استفاده و با این مواد ترکیب کنید و به راحتی و بدون دردسر در اختیار پرنده های خود قرار دهید.

آرد سوخاری پرنده

با توجه به بیماری های ویروسی برای پرنده ها این آرد های سوخاری مخصوص بدون دخالت دست و با ماشین آلات پیشرفته و به روز دنیا تولید و عرضه می شود. فقط در استفاده از آرد سوخاری خانگی به این نکته توجه داشته باشید که این محصول نباید به صورت خشک به پرنده داده شود و حتما باید با مواد غذایی و گیاهی ترکیب شود.

آرد سوخاری مخصوص پرنده ها باید این مشخصات را داشته باشد: ۱- رنگ آن قهوه ای روشن و بدون بو و طعم خاصی باشد. ۲- پودر سوخاری به صورت یک دست باشد و روی مشخصات آن نوشته شده باشد که فاقد هر گونه ادویه، روغن و نمک می باشد.

با توجه به این موضوع که پودر سوخاری به دلیل ارزش غذایی بسیار بالایی که دارد برای تغذیه پرنده های زینتی مانند طوطی و سایر پرنده های دیگر بسیار مفید و ارزشمند بوده است. استفاده از آرد سوخاری پرنده برای پرنده ها باعث می شود باکتری های مفید دستگاه گوارشی افزایش پیدا کرده و باعث بهبود وعملکرد صحیح دستگاه گوارشی پرنده شما شود. اگر پودر سوخاری همراه با تخم مرغ مصرف شود از میکروب های خطرناک تخم مرغ و بیماری های قارچی نیز جلوگیری می کند و باعث اسیدی شدن غذا و هضم بهتر مواد غذایی می شود.

آرد سوخاری تایلندی

امروزه برای بدست آوردن طعم و مزه خاص، آشپزها از مواد زیادی استفاده می کنند که یکی از این راه ها استفاده از آرد سوخاری تایلندی چینی است، البته آرد سوخاریهای دیگر جاها هم طعم خوبی دارند که در ادامه در مورد آنها بحث می کنیم.

آرد سوخاری از تکه های نان سنتی تهیه می شود و غذاها را طعم دار می کند، برای تهیه آرد سوخاری باید از نان و یا خمیر داخل نان استفاده می کنند و نوع نان برای تهیه آرد سوخاری اصلا مهم نیست و فرقی برای آن ندارد.

به صورت کلی اگر بخواهیم برایتان طرز تهیه آرد سوخاری تایلندی را توضیح دهیم در نهایت متوجه می شویم که همه آنها به یک شکل تهیه می شوند و فرقی بین آنها نیست در نتیجه طعم آرد سوخاری تایلندی با بقیه آرد سوخاریها یکسان می باشند و فقط در ادویه متفاوت هستند مثلا یکی تندتر است و یا یکی شورتر است.

برای تهیه آرد سوخاری به مقداری نان لواش و یا نان باگت نیاز داریم، برای تهیه آرد سوخاری ابتدا باید نان را خشک کرد برای زودتر خشک کردن نان می توانید آن را بر روی حرارت قرار دهید از همین رو نان را به تکه های کوچک تقسیم کرده و در داخل دیگ بر روی حرارت قرار می دهیم، تکه کردن نان به این دلیل است که سطح بیشتری از نان روی حرارت قرا می گیرد و راحت تر رطوبت از دست می دهد در نتیجه زودتر خشک می شود.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هفت =