آمازون از سرویس جدید AWS SimSpace Weaver رونمایی کرد + ویدیو

آمازون از سرویس جدید AWS SimSpace Weaver رونمایی کرد + ویدیو

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

آمازون از سرویس جدیدی به نام AWS SimSpace Weaver رونمایی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد تا شبیه‌سازی‌های عظیمی را در فضای ابری بسازند. ایده سرویس جدید غول خرده فروشی این است که کاربران بتوانند از منابع عظیم AWS (سرویس‌های وب آمازون) برای اجرای شبیه‌سازی‌هایی بدون محدودیت‌های محاسباتی یا حافظه استفاده کنند که می‌تواند برای مواردی مانند مدل‌سازی میزان رفت و آمد اطراف یک استادیوم ورزشی جدید مفید باشد.

در ویدیو شبیه‌سازی شده زیر که در آن ۱ میلیون نفر را در حال قدم زدن در اطراف لاس وگاس نشان می‌دهد، می‌توانید نحوه کارکرد سرویس AWS SimSpace Weaver آمازون را مشاهده کنید. این سرویس با لایه‌بندی داده‌های مکانی با انبوهی از افراد شبیه‌سازی شده، می‌تواند نشان دهد که اگر مردم به یکباره به حال خود رها شوند، چگونه ممکن است در خیابان‌های کامپیوتری شهر حرکت کنند.

سرویس جدید آمازون

«بیل واس»، معاون فناوری AWS در یک بیانیه مطبوعاتی گفت:

«قبلاً اگر یک مشتری قصد داشت مقیاس شبیه‌سازی سه بعدی خود را افزایش دهد، باید دقت شبیه‌سازی را با ظرفیت سخت‌افزار خود متعادل می‌کرد که این امر کارایی چیزهایی که می‌تواند یاد بگیرد را محدود می‌کند. AWS SimSpace Weaver بار مسئولیت مدیریت زیرساخت‌های شبیه‌سازی را برمی‌دارد، نحوه اجرای شبیه‌سازی‌های مقیاس بزرگ توسط مشتریان را ساده می‌کند و آنها را آزاد می‌کند تا بر ایجاد محتوای متفاوت و گسترش دسترسی به توسعه شبیه‌سازی تمرکز کنند.»

آمازون خاطرنشان می‌کند که خود SimSpace Weaver یک شبیه‌ساز نیست. در عوض، مبنایی را ایجاد می‌کند که براساس آن می‌توان یک شبیه‌ساز را در بین نمونه‌ها ساخت و به‌طور موثر چندین نمونه را با هم در یک تجربه واحد ترکیب می‌کند.

توسعه‌دهندگان یونیتی (Unity) و انریل انجین ۵ (Unreal Engine 5) نیز می‌توانند از طریق پلاگین‌های SimSpace Weaver به این سیستم دسترسی داشته باشند. این سرویس هم اکنون در مناطق شرق ایالات متحده، غرب ایالات متحده، آسیا-اقیانوسیه و اروپا در دسترس قرار گرفته و هیچ هزینه اعطای مجوزی برای آن وجود ندارد. با این حال، قیمت‌گذاری سیستم به تعداد نمونه‌هایی که توسعه‌دهنده در شبیه‌سازی استفاده می‌کند بستگی دارد.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =