از مغازه ی فروش سرویس غذاخوری تا تجارت جهانی

وقتی شنیدم سرویس های غذاخوری ایرانی در جهان خواهان زیادی دارد با کمک یکی از دوستانم که به آداب تجارت آشنا بود تصمیم گرفتم صادرات و تجارت خود را در این حیطه شروع کنم و توانستم بعد از مدت کوتاهی به جای اینکه در مغازه بنشینم و منتظر مشتری باشم، مشتری ثابت جهانی پیدا کنم.

سرویس غذا خوری

قیمت سرویس غذاخوری در انتخاب آخ برای خرید سیار مهم است. در مهمانی ها، چه رسمی و چه غیر رسمی، سرویس غذاخوری پذیرایی به اندازه وعده غذایی مهم است. ظروف غذاخوری در جنس ها، سبک ها و تعداد های مختلف در بازار موجود است. برخی از سرویس های غذاخوری برای مهمانی های رسمی مناسب ترند و برخی برای مهمانی های دوستانه و غیر رسمی.

تابه تفلون

در زمان خرید تابه تفلون بعد از بررسی قیمت تابه تفلون به علامت استاندارد درج شده برروی آن توجه کنید. خیلی از ظرف تفلون موجود در بازار علامت استاندارد ندارند. وجود این علامت روی ظرف نشان دهند مرغوبیت مواد به‌کار رفته در روکش ظرف است که تأمین کنند سلامت اعضای خانواده در هنگام استفاده از این ظروف است. هیچ گاه با ظروف غیر استاندارد آشپزی نکنید زیرا این ظرف‌ها در کارخانه‌های نامعتبر و بدون تأیید وزارت بهداشت تولید می‌شوند. ظروفی را بخرید که دارای مجوز بهداشت باشد زیرا پختن غذا در این ظرف سالم بوده و تا مدت زیادی ظرف کیفیت خود را حفظ می‌کند.

سرویس قابلمه چدن

چدن ها طبقه بندی هایی دارند و طبق این طبقه بندی قیمت سرویس قابلمه چدن متفاوت خواهد شد. در انواع قابلمه چدن از نوع خاصی از این آلیاژ ها استفاده می شود. بد نیست که انواع دسته های آن ها را بشناسید. اولین طبقه بندی آن ها را بر اساس نوع رنگ سطح مقطع شکست آن ها صورت داده اند. برخی از دسته های آن ها را در زیر می بینید:

چدن های سفید: در این نوع به خصوص از چدن ها، سطح مقطع آن ها در امتداد صفحات کاربید آن ها شکسته می شود. از این جهت سطح کریستالی آن ها سفید رنگ می باشد. این نوع به خصوص از چدن ها، بسیار ترد می باشند و به همین سبب در بسیاری از مصارف به کار برده نمی شود. اما به این سبب که آن ها سختی خوبی دارند و در برابر سایش مقاوم هستند، در ساخت قطعاتی چون، پروانه های توربین به کار برده می شود. قیمت آن ها نیز بسیار مناسب تر از سایر انواع است.

چدن های خاکستری: در این چدن ها، شکست سطح مقطع در امتداد ورقه های گرافیت صورت می گیرد و سطح آن ها خاکستری رنگ است. ساختار آن ها گرافیتی است. از نظر وزنی، در ریخته گری بسیار پر مصرف هستند. استحکام کششی آن پایین است. همچنین از نظر مقاومت به شوک نیز در سطح پایین تری نسبت به فولاد قرار می گیرد. اما استحکام فشاری قابل توجهی دارند.

انواع چدن داکتیل: در این نوع چدن ها گرافیت به صورت کروی به کار برده شده است. استحکام این نوع به خصوص از چدن ها بسیار بالا تر است. قابلیت کشیده شدن و تغییر طول بالایی دارند. نسبت استحکام آن به وزن این ماده بسیار بالا است.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 1 =