استفاده از تراشه اسنپدراگون در پرچمداران سامسونگ فعلا ادامه دارد

استفاده از تراشه اسنپدراگون در پرچمداران سامسونگ فعلا ادامه دارد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از تکراتو

گرچه پیش از این اخباری از استفاده از تراشه اگزینوس در پرچمداران بعدی سامسونگ مطرح شده بود، امروز خبر از تداوم استفاده از تراشه اسنپدراگون در پرچمداران سامسونگ رسیده است.

روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر احتمال استفاده از تراشه پیشرفته اگزینوس ۲۴۰۰ در گلکسی اس ۲۴ که پرچمدار سال آینده سامسونگ است. این حاکی از این بود که شاید سال ۲۰۲۳ و سری گلکسی اس ۲۳ که صرفا به تراشه انحصاری اسنپدراگون کوالکام تجهیز شده، یک استثنا است و از سال آینده اگزینوس به خط تولید گوشی‌های پرچمدار سامسونگ باز می‌گردد. اما امروز خبری جدید حاکی از این است که استفاده از تراشه‌های انحصاری کوالکام در گوشی‌های سامسونگ تا زمان تقویت تراشه‌های اگزینوس ادامه دارد.

بیشتر بخوانید: آمار فروش گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۲ ؛ اپل بهترین در فصل آخر و سامسونگ برترین در کل سال!

استفاده از تراشه اسنپدراگون در پرچمداران سامسونگ

از سال گذشته شایعه شده بود که سامسونگ به طور انحصاری از پردازنده اسنپدراگون در سری پرچمداران گلکسی S23 استفاده می‌کند. چندی پیش از این، یکی از مدیران کوالکام تایید کرده بود که پردازنده‌های این شرکت در دستگاه‌های بیشتری از گوشی‌های هوشمند گلکسی استفاده خواهد شد.

حالا گزارش جدیدی نیز مدعی شده که سامسونگ تا زمانی که چیپ‌های اگزینوس بهبودیافته‌اش آماده شوند از تراشه‌های اسنپدراگون استفاده می‌کند.

استفاده از تراشه اسنپدراگون در پرچمداران سامسونگ فعلا ادامه دارد

بنابر گزارشی از Daum Money، سامسونگ در سری گوشی‌های گلکسی S23 به طور انحصاری از پردازنده کوالکام ۸ نسل ۲ استفاده خواهد کرد. این گزارش همچنین مدعی است که تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ یک نسخه اورکلاک‌شده و خاص است و با نسخه‌های معمولی تفاوت دارد. این یک نسخه با کلاک‌ بالاتر است که به طور اختصاصی برای گلکسی اس ۲۳ بهینه‌سازی شده است. اما این گزارش دقیقا نشان نمی‌دهد که چه بهینه‌سازی جز کلاک بالاتر در این محصول اعمال شده است.

سال گذشته سامسونگ از پردازنده اسنپدراگون ۸ نسل ۱ در نسخه جهانی گوشی‌های سری گلکسی S22 استفاده کرد و چیپ اگزینوس ۲۲۰۰ محدود به بازارهای خاصی شد، چراکه پردازنده سامسونگ در قیاس با پردازنده کوالکام به طور کلی ضعیف‌تر بود و در بخش GPU هم در حد و اندازه‌های اسنپدراگون ۸ نسل ۱ ظاهر نشد. با این حال اخیرا مشخص شد که اگزینوس ۲۲۰۰ عملکرد بهتری نسبت به اسنپدراگون ۸ نسل ۲ در raytracing برای بازی ها دارد.

بنابر شنیده‌های جدید، سامسونگ در عین حال در حال ایجاد تغییرات ساختاری در تیم سازنده پردازنده‌های اختصاصی خود است. پیش از این تراشه‌های اگزینوس سامسونگ توسط زیرمجموعه این شرکت، System LSI طراحی می‌شدند. با این حال، به نظر می‌رسد که بخش گوشی‌های هوشمند سامسونگ تیمی از مهندسان خود را برای ساخت یک چیپست رده بالا که برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های گلکسی طراحی شده، ایجاد کرده است. انتظار می‌رود اولین تراشه این تیم در سال ۲۰۲۵ عرضه شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص استفاده از تراشه اسنپدراگون در پرچمداران سامسونگ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

منبع تکراتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =