استفاده از درگاه USB-C در هند هم اجباری شد!

استفاده از درگاه USB-C در هند هم اجباری شد!

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از تکراتو

هند هم درست مانند اروپا استفاده از درگاه USB-C برای گوشی‌های هوشمند را اجباری کرد، لذا آیفون‌های اپل، باید تا زمستان ۱۴۰۳ مجهز به درگاه USB-C شوند.

طبق گزارش ورج، کشور هند با بیانیه‌ای خبر از اجباری شدن استفاده از درگاه USB-C به‌عنوان درگاه شارژ استاندارد برای دستگاه‌های الکترونیکی داده است. در همین راستا با توجه به تصویب قانونی جدید، تمامی گوشی‌های هوشمند ازجمله آیفون‌های اپل ملزم به تجهیز محصولات خود به این درگاه تا مارس ۲۰۲۵ (اسفند ۱۴۰۳ و فروردین ۱۴۰۴) هستند.

دولت هند حتی پا را فراتر گذاشته و درحال بررسی لایحه‌ی دیگری جهت اجباری کردن استفاده شارژری استاندارد برای گجت‌های پوشیدنی مثل ساعت‌های هوشمند و دستبندهای تناسب اندام است. البته نوع درگاهی که قرار است اجباری شود هنوز از سوی هند اعلام نشده است.

بیشتر بخوانید: درگاه USB Type C در آیفون ۱۵ با توجه به الزامات اتحادیه اروپا قطعی‌ست!

قانون الزام به استفاده از درگاه USB-C

قانون جدید هند درست مانند قانون جدیدالتصویب اتحادیه‌ی اروپا بوده که شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند را ملزم به استفاده از درگاه USB-C می‌کند. مهلت قانون اتحادیه‌ی اروپا برای انجام این امر تا ۲۸ دسامبر ۲۰۲۴ (۸ دی ۱۴۰۳) تعیین شده است.

البته بیشتر گوشی‌های اندرویدی دارای درگاه USB-C بوده ولی آیفون همچنان با درگاه منسوخ لایتنینگ کار می‌کند. لذا اپل در ابتدا علیه طرح اتحادیه‌ی اروپا مبنی بر اجباری‌سازی درگاه USB-C موضع‌گیری کرد، اما در پایان به‌صورت عمومی رضایت به تبعیت از این قانون داد.

همه این خبرها در حالی است که کشور هند در سال ۲۰۱۹ با پشت سر گذاشتن ایالات متحده تبدیل به دومین بازار بزرگ گوشی‌های هوشمند در دنیا شد. در همین راستا، هم‌اکنون بیش از ۹۵ درصد ساکنان هند از گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کنند. اخیراً نیز فروش آیفون‌های اپل در هند رشد شگفت‌انگیزی را به خود دیده است. همچنین اپل بخشی از خط تولید آیفون ۱۴ را به کشور هند منتقل کرده است. بنابراین چنین قانونی می‌تواند تاثیر زیادی بر محصولات آیفون اپل بگذارد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره اجباری شدن استفاده از درگاه USB-C در هند چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با تکراتو به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

منبع تکراتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =