سئو

اصطلاحات سئو

اصطلاحات سئو دارای اهمیت فراوانی هستند. هرکدام از تکنیک ها و روش ‌هایی که در سئو جهت بالا بردن وب سایت استفاده می شود یک نام یا اصطلاح هستند. چنانچه شما با اصطلاحات تخصصی سئو به به خوبی آشنا نباشید ممکن است با مشکلاتی در نوشتن محتوای خود مواجه شوید.

اولین و مهمترین نکته شناخت کلمه سئو خواهد بود

سئو در واقع به مجموعه مهارت ها و تکنیک هایی گفته می ‌شود که جهت بالا بردن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می ‌گیرند. شما به کمک این اطلاعات می توانید با بالا آوردن رتبه خود از ترافیک بالایی در بازدید از وب سایت خود بهره مند شوید.

تکنیک های سئو به دو دسته سئو داخلی و خارجی تقسیم می شوند. علاوه بر این به لحاظ قانونی بودن تکنیک ها می توان آن ها را به سه دسته سئو کلاه سیاه، سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری تقسیم کرد. ما در اینجا با معرفی اصطلاحات سئو به شما کمک می کنیم تا بتوانید یک محتوای با کیفیت ارائه دهید.

بک لینک Back link

یکی از اصطلاحات سئو که تاثیر فراوانی در بالا بردن بازدید وب سایت شما خواهد داشت بک لینک است. بک لینک در واقع لینک هایی هستند که راه وب سایت های دیگر را جهت ورود به وب سایت شما فراهم می کنند. بک لینک اعتبار وب سایت شما را بالا خواهد برد. استفاده از بک لینک در وب سایت های دیگر یعنی این که سایت های دیگر وب سایت شما را معتبر و مفید دانسته اند.

کاربران با بازدید از وب سایتی دیگر لینک وب سایت شما را مشاهده خواهد کرد که کلیک کردن آن ها بر روی آن می ‌تواند میزان بازدید از وب سایت شما را بالا برد.

انکر تکست Anchor text

از مهمترین اصطلاحات سئو که کاربرد فراوانی جهت بالا بردن بازدید از صفحات مختلف وب سایت دارد انکر تکست است. بر روی متن و تصاویر معمولاً لینک های قرار داده می شوند. چنانچه لینک داده شده عبارتی به صفحه هدف پیوند باشد را انکر تکست می نامند. این عبارت دارای اهمیت بالایی خواهد بود چرا که ارزش و اعتبار صفحه هدف به این عبارت وابسته است. در تعریفی ساده تر عبارت یا کلماتی که کاربر با کلیک بر روی آن به صفحه جدیدی دست خواهد یافت انکر تکست می گویند.

متن جایگزین تصاویر Alt Text

از اصطلاحات سئو آلترناتیو تکست یا متن جایگزین تصاویر به منظور توصیفی از محتوای تصویر ارائه می شود که در حالت عادی و هنگام جستجوی متن به کاربران نمایش داده نخواهد شد. هنگامی که مرورگر تصویر را به طور کامل بارگذاری نکند متن جایگزین برای کاربران قابل رویت می شود.

لود نشدن کامل تصویر در مرورگر با توجه به سرعت پایین اینترنت یا بروز مشکلات نرم افزاری در کامپیوترهای شخصی می تواند متن جایگزین تصاویر را به کاربر نمایش دهد. هنگامی که با ورود این مشکلات بارگذاری تصویر به کندی صورت پذیرد این متن می تواند توصیف مناسبی باشد. هنگامی که نشانگر موس را بر روی تصویر قرار می دهید متنی که به شما نمایش داده می Alternative Text  نخواهد بود. بلکه عباراتی که در این شرایط مشاهده می کنید title تصویر است. استفاده از متن  جایگزین در بخش سئو  و به جهت بهینه سازی تصاویر اهمیت فراوانی دارد. موتورهای جستجو خصوصا موتور جستجوی گوگل جهت شناسایی تصاویر به متن جایگزین  توجه ویژه ای دارد.

ضریب خروج Bounce Rate

ضریب خروج هم برای سایت و برای صفحه خاص  مورد محاسبه قرار می‌گیرد. هنگامی که کاربر  صفحه وب سایت شما را بازگشایی کرده و از آن بدون مشاهده‌ی صفحه دیگری خارج شود می ‌گویند عمل Bounce اتفاق افتاده است. ترک کاربر از وب سایت شما به گوگل خواهد گفت وب سایت شما با مشکلاتی مواجه است که نتوانسته کاربر را راضی کند.

این مشکلات کاربران را وادار به ترک می کنند. این مشکل بازدید از وب سایت شما را با افت شدیدی مواجه می کند. برای محاسبه ضریب خروج نسبت کاربرانی که به سایت شما وارد شده‌اند و کاربرانی که بلافاصله از صفحه سایت خارج می شوند را در نظر می‌گیرند. این نسبت را ضریب خروج یاBounce Rate می نامند.

برای ضریب خروج بین اعداد ۰ تا ۱۰۰ یک عدد به وب سایت شما اختصاص داده می شود. معمولاً با توجه به محتوای وب سایت شما می تواند این عدد بین ۳۰ تا ۷۰ درصد اعلام شود.

ریدایرکت ۳۰۱ Redirect

این اصطلاح به منظور تغییر آدرس دائم وب سایت توسط سرور خواهد بود. زمانی این اتفاق رخ می ‌دهد که یک صفحه  آدرس آن تغییر کرده یا به صورت دائم حذف شده است. با مراجعه کاربر به این صفحه با استفاده از گوگل به صورت اتوماتیک به را به آدرس جدید انتقال خواهد داد.

از ریدایرکت ۳۰۱ به منظور تغییر آدرس صفحات سایت معمولاً استفاده می شود. این کار موجب می شود که گوگل به سرعت آدرس جدید را شناسایی کند. علاوه بر این استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ موجب می شود که لینک هایی که در گذشته کاربران را به این صفحه ارجاع داده اند اعتبار و ارزش خود را از دست نداده و کماکان درخواست ها را به این لینک بپذیرد.

mindmover.academy

مجله اینترنتی توزلو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 16 =