افزایش فروش هواوی برای اولین بار از زمان اعمال تحریم های آمریکا!

افزایش فروش هواوی برای اولین بار از زمان اعمال تحریم های آمریکا!

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از تکراتو

برای اولین بار بعد از اعمال تحریم‌های آمریکا در سال ۲۰۲۰، این شرکت چینی در گزارشی از افزایش فروش هواوی در زمینه گوشی‌های هوشمند خبر داده است.

پس از تحریم‌های اعمال شده آمریکا از پایان سال ۲۰۲۰، هواوی مجبور به کاهش میزان تولید گوشی‌های هوشمند خود شد. از پایان سال ۲۰۲۰ نیز شرکت هواوی شروع به مبارزه برای بقا در مواجهه با تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده کرد. در حال حاضر این شرکت خبر از افزایش فروش خود در سه ماهه گذشته داده است.

به گزارش بلومبرگ، «شرکت فن‌آوری‌های هواوی اولین افزایش فروش سه ماهه خود را از پایان سال ۲۰۲۰ گزارش کرده است. غول تجهیزات مخابراتی چینی در سالیان اخیر در تلاش برای مقابله با تحریم‌های آمریکا بوده که تجارت گوشی‌های هوشمند آن را هدف قرار داده بود».

بر اساس نتایج سه ماهه دوم، درصد درآمد هواوی ۱ درصد رشد کرده و به ۱۷۰.۶ میلیارد یوان (۲۵.۳ میلیارد دلار) رسیده که در بلومبرگ محاسبه شده است. همچنین بر اساس داده‌های مربوطه، درآمد این شرکت در نیمه اول سال ۲۰۲۲ به ۳۰۱.۶ میلیارد یوان (۴۴.۸۲ میلیارد دلار) رسیده است. این اولین افزایش فروش هواوی از سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ است. زمانی که تجارت جهانی هوآوی تحت تأثیر تحریم های ایالات متحده آمریکا قرار گرفت.

بیشتر بخوانید: بهترین گوشی‌های هوآوی ۲۰۲۲

افزایش فروش هواوی بعد از چند سال

کن هو، رئیس هواوی، اظهار داشته که:

در حالی که کسب و کار تولید گوشی‌های هوشمند ما ضربه سختی خورده است، تجارت زیرساخت رشد قوی خود را حفظ کرده است. با حرکت رو به جلو، روندهای دیجیتالی شدن را به منظور ادامه ایجاد ارزش برای مشتریان و شرکای خود و همچنین برای اطمینان از توسعه کیفی، دنبال خواهیم کرد.

افزایش فروش هواوی

سود خالص سه ماهه دوم این شرکت با ۳۵ درصد کاهش به ۹.۴۸ میلیارد یوان (۱.۴۱ میلیارد دلار) رسیده است. بر اساس حاشیه سود خالص شش ماهه ۵ درصدی شرکت، در خود هواوی، بر این نظر بودند که این نتیجه به دلیل هزینه‌های مرتبط با یافتن زمینه‌های جدید فعالیت و توسعه راه‌حل‌های جدید بوده است.

به طور همزمان، فروش تجهیزات مخابراتی از جمله ایستگاه های پایه نسل جدید، ۱۴۲.۷ میلیارد یوان (۲۱.۲۱ میلیارد دلار) برای هواوی به ارمغان آورده که تقریباً نیمی از کل درآمد است. اکنون هواوی شانس خود را در زمینه هایی مانند وسایل نقلیه الکتریکی، انرژی خورشیدی و شهرهای هوشمند امتحان می‌کند. با این حال، ما باید توسعه رویدادها را دنبال کنیم و ببینیم آیا شرکت رشد خود را حفظ می کند یا خیر.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره افزایش فروش هواوی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

منبع: gizchina

منبع تکراتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شش =