افزایش CTR و تاثیر آن بر سئو

افزایش CTR و تاثیر آن بر سئو

افزایش CTR و تاثیر آن بر سئو

افزایش CTR و تاثیر آن بر سئو

با گوگل روز ها و سال های زیادی است بسیاری از ما ها دست و پنجه نرم می کنیم تا به رتبه های دلخواه و شایسته خود برسیم و لازمه این دست و پنجه نرم کردن ها با گوگل آپدیت بودن در زمینه محتوا سئو و تکنیک های برنامه نویسی می باشد.

همراه ما باشید تا بخشی از سرچ کنسول و در اصل کار ctr را برای شما رمز گشایی کنیم :

آیا افزایش CTR بر سئو تاثیرگذار است؟

بله، ازدیاد نرخ کلیک شما بر رتبه بندی نتایج گوگل اثربخشی خواهد داشت. البته در باب این تاثیر نقاط نظرات مختلفی در میان متخصصین سئو وجود دارد ولی تمام کسانی که در این حوزه فعالیت میکنند باورمند هستند که افزایش نرخ CTR یکی از مهمترین تکالیف ما برای اوپتیمایز سئو سایت است. زمانیکه نرخ کلیک شما در مقایسه با جایگاهی که دارید بالاتر باشد گوگل با بهره گیری از الگوریتم RankBrain

جایگاه شما را بهبود خواهد داد.

بعنوان مثل تصور کنید شما در رتبه ۳ گوگل هستید، این رتبه به طور میانگین ۹ درصد از کاربران را به خود جذب میکند. ولی لینک شما به دلیل گیرایی عنوان و توضیحات خود قریب به ۱۵ درصد از مخاطبین را تحریک به کلیک میکند. این عدد نزدیک به درصد کلیک رتبه دو گوگل است. اگر رتبه دوم جذابیت لازم را برای کاربران نداشته باشد پس از مدتی گوگل جای این دو لینک را با هم عوض خواهد کرد.

حتی اگر جایگاه شما بهبود نیابد شما میتوانید با همان رتبه بازدیدکننده بیشتری کسب کنید.

افزایش CTR سایت با استفاده از ربات

یکی از اولین روش هایی که به ذهن متخصصین سئو میرسد ایجاد کلیک های غیرواقعی برای سایت است. اگر واقعا نرخ کلیک میتواند بر رتبه بندی گوگل تاثیر گذار باشد میتوانیم ربات هایی طراحی کنیم که با IP های متفاوت عبارت مورد نظر ما را بررسی کرده و بر روی سایت ما کلیک کنند. با این کار CTR ما به شدت بالا میرود.

خوشبختانه (یا شاید متاسفانه) این تکنیک نه تنها تاثیری بر بهبود جایگاه شما نخواهد داشت بلکه ممکن است موجب از دست رفتن جایگاه فعلی و جریمه شما توسط گوگل شود. گوگل الگوریتم های پیچیده و قدرتمندی برای تشخیص ربات از کاربر دارد که به او اجازه میدهد به راحتی این رفتار را شناسایی کند. اطلاعاتی مانند محل جغرافیایی، سوابق اکانت گوگل، جستجو های پیشین و … که برای یک ربات قابل تعریف نیستند.

علاوه براین همواره در مقالات آموزش سئو

تاکید کرده ایم که تکینک های فریبنده یا همان سئو کلاه سیاه در کوتاه مدت ممکن است تاثیر مثبتی بر روند کاری شما داشته باشند ولی در درازمدت آسیب های جدی به سئو سایت شما وارد میکنند.

ممکن است تصور کنید که با استفاده از نیروی انسانی واقعی و با اکانت های گوگل میتوان این رفتار را شبیه سازی کرد. بله در صورتیکه کاربران واقعی این رفتار را انجام دهند میتواند بر رتبه شما تاثیرگذار باشد ولی این تعداد کاربر را از کجا به دست می آورید؟

اگر تجربه ای از بهبود جایگاه خود با افزایش نرخ CTR یا حتی از دست رفتن جایگاه به دلیل نرخ کلیک پایین دارید با ما در میان بگذارید. مشاورین وبسیما پاسخ گوی سوالات شما خواهند بود.

سوالات متداول

عبارت CTR مخفف چیست؟

مفهوم CTR مخفف سه کلمه Click Through Rate است که به معنی درصد کلیک بر روی صفحه شما به نسبت تعداد نمایش در نتایج جستجو است. بهترین جایگزین برای این عبارت در زبان فارسی نرخ کلیک کاربران است.

چه فاکتورهایی بر افزایش CTR تاثیرگذار هستند؟

زمانیکه در صفحه نتایج جستجو و در دیدرس کاربران قرار میگیریم فرصت کوتاه برای جلب توجه و ترغیب آنها به کلیک خواهیم داشت. نحوه نمایش ما در این زمان به عنوان و توضیحات صفحه و البته استفاده از Rich Snippets بوسیله نشانه گذاری استاندارد وابسته خواهد بود.

افزایش CTR بر رتبه بندی ما در نتایج تاثیرگذار است؟

هم بله هم نه! افزایش نرخ CTR مستقیما بر آمار بازدید سایت ما تاثیرگذار خواهد بود و موجب میشود سهم بیشتری از کاربران را به سایت خود جذب کنیم.

بالا رفتن این عدد به گوگل نشان میدهد که صفحه ما برای کاربران جذاب بوده و هدف اصلی گوگل نیز جلب رضایت کاربران است. در نتیجه به مرور ارزش و اعتبار ما برای الگوریتم های گوگل مشخص شده و شانس بیشتری برای کسب جایگاه خواهیم داشت.

استفاه از ربات برای بالابردن نرخ کلیک موثر است؟

به طور حتم نه. الگوریتم های گوگل رفتار کاربران را براساس اطلاعاتی که از آنها جمع آوری میکنند تحلیل خواهند کرد. ربات ها اطلاعات مهمی مانند IP، منطقه جغرافیایی، سن، جنسیت و سابقه جستجو در اینترنت را ندارند در نتیجه تشخیص آنها برای گوگل کار دشواری نیست.

دقت کنید که اگر این تکنیک تاثیرگذار بود هرگز سازندگان ربات ها با قیمت هایی بسیار پایین خدمات خود را عرضه نمیکردند!

منبع کار گرفته شده : وبسایت وبسیما

به قلم : mhroabanmah

مجله اینترنتی توزلو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 1 =