اولین مدارگرد ماه کره جنوبی تصاویر خیره‌کننده‌ای از زمین منتشر کرد + عکس

اولین مدارگرد ماه کره جنوبی تصاویر خیره‌کننده‌ای از زمین منتشر کرد + عکس

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

اولین مدارگرد ماه در تاریخ کره جنوبی با نام Danuri تصاویر سیاه و سفیدی را از سیاره زمین در افق سطح ماه منتشر کرده است. این مدارگرد ماه در اوت سال ۲۰۲۲ با راکت شرکت اسپیس ایکس پرتاب شد و ماه گذشته در مدار تنها قمر سیاره ما قرار گرفت.

مدارگرد ماه Danuri که نام آن از ترکیب دو کلمه «ماه» و «لذت» در زبان کره‌ای تشکیل شده، تصاویری را از ماه به اشتراک گذاشته که یادآور تصاویر مأموریت آپولو ۱۱ ناساست. این تصاویر در بازه زمانی ۲۴ دسامبر تا ۱ ژانویه از فاصله کمتر از ۱۲۰ کیلومتری از سطح ماه تهیه شده‌اند.

مؤسسه تحقیقات هوافضای کره جنوبی (KARI) که این تصاویر را منتشر کرده است، می‌گوید آن‌ها از تصاویر و ویدیوهای این مدارگرد استفاده خواهند کرد تا نقاط بالقوه برای فرود در مأموریت‌های بعدی در سال ۲۰۳۲ را پیدا کنند.

مأموریت‌های اصلی مدارگرد ماه کره جنوبی به‌زودی شروع می‌شود

مدارگرد ماه «دانوری» پس از ۱۴۵ روز سفر فضایی به مدار ماه رسید و حالا با سرعت ۱.۶۲ کیلومتر بر ثانیه هر دو ساعت یک‌بار به دور ماه می‌چرخد. این فضاپیما از ماه آینده میلادی مأموریت‌های علمی خود را آغاز می‌کند. این مأموریت‌ها شامل نقشه‌برداری و تحلیل عوارض طبیعی ماه و اندازه‌گیری قدرت مغناطیسی و پرتوهای گاما خواهد بود.

کره جنوبی همچنین می‌خواهد با دانوری فناوری آزمایشی «اینترنت فضا» را امتحان کند. «یون سوک-یول»، رئیس‌جمهور این کشور پیش‌تر دستاوردهای دانوری را به‌عنوان لحظه‌ای تاریخی در تاریخ برنامه‌های فضایی کره جنوبی توصیف کرده بود.

این کشور آسیایی برنامه‌های جاه‌طلبانه‌ای را در زمینه فضا در نظر دارد و حتی به فضای دوردست چشم دوخته است. کره جنوبی می‌خواهد در سال ۲۰۳۲ در ماه و در سال ۲۰۴۵ در مریخ فرود بیاید، اما فاصله زیادی تا دستیابی به این اهداف دارد؛ چرا که ابتدا باید عقب‌ماندگی‌های خود را نسبت به پیشتازان حوزه فضا از جمله آمریکا، روسیه و چین جبران کند.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − نه =