اپل آیفون 15 پرو به لنز پریسکوپ مجهز می‌شود؛ زوم 5x یا 10x؟

اپل آیفون ۱۵ پرو به لنز پریسکوپ مجهز می‌شود؛ زوم ۵x یا ۱۰x؟

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از تکراتو

سری آیفون ۱۴ هنوز رونمایی نشده است؛ اما اخبار مربوط به اپل آیفون ۱۵ پرو در حال انتشار در فضای وب هستند. گفته می‌شود که اپل در طراحی این گوشی از لنز پریسکوپ با زوم ۵x استفاده می‌کند.

سری آیفون ۱۴ به احتمال زیاد در تابستان ۲۰۲۲ کار خود را آغاز می‌کند. با‌اینحال، گمانه‌زنی‌ها درباره مشخصات سری آیفون ۱۵ آغاز شده است. این گوشی‌ها در سال ۲۰۲۳ راه‌اندازی می‌شوند.

گزارش جدیدی درباره دوربین آیفون ۱۵ پرو منتشر شده و از ویژگی جالب آن خبر داده است.

دوربین اپل آیفون ۱۵ پرو

خبرگزاری ۹To5Mac به نقل از تحلیلگر معروف،‌ Jeff Pu گزارش کرده است که اپل در حال مذاکره با Lante Optics است. گفته می‌شود که لانته، تنها تامین‌کننده لنزهای پریسکوپ برای گوشی‌های آیفون خواهد بود که در سری آیفون‌های ۲۰۲۳ استفاده می‌شود.

اپل آیفون 15 پرو به لنز پریسکوپ مجهز می‌شود؛ زوم 5x یا 10x؟

این تحلیلگر مدعی شده که اپل در حال حاضر، نمونه‌های اولیه این لنز را دریافت کرده، اما هنوز هیچ‌کدام از این نمونه‌ها را تایید نکرده است. این احتمال وجود دارد که تایید نهایی تا ماه می ۲۰۲۲ طول بکشد.

تایید نهایی نمونه‌های اولیه به این معناست که مدل‌های پرو در آیفون‌های ۲۰۲۳ از لنزهایی با زوم اپتیکال برخوردار می‌شوند. اگر این خبر صحت داشته باشد، لانته اپتیک باید بیش از ۱۰۰ میلیون قطعه مورد نیاز را تامین کند. پیش از این نیز گزارش‌هایی از وجود لنزهای پریسکوپ با زوم ۱۰x در اپل آیفون ۱۵ پرو منتشر شده بود. اما در گزارش اخیر، دقیقا به زوم ۵x اشاره شده است.

خبر قبلی توسط تحلیلگر معروف، مینگ چی کو منتشر شده بود. با توجه به سابقه هر دو تحلیلگر، نمی‌توان گفت که آیفون ۱۵ پرو دقیقا به زوم ۵x مجهز می‌شود یا ۱۰x. وجه اشتراک این دو خبر، وجود لنز پریسکوپ در مدل‌های پرو آیفون ۱۵ است؛ پس می‌توان به این ویژگی امیدوار بود.

در حال حاضر، برای نتیجه‌گیری نهایی خیلی زود است؛ بنابراین منتظر خبرهای بیشتر در روزهای آینده باشید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره دوربین اپل آیفون ۱۵ پرو چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌های تکراتو با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: gizmochina

منبع تکراتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =