اگزینوس ۲۲۰۰ بدترین تراشه پرچمدار ۲۰۲۲ خواهد بود؟

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

سامسونگ فردا از اگزینوس ۲۲۰۰ رونمایی می‌کند؛ اولین تراشه‌ای که با همکاری AMD توسعه داده و از پردازشگر گرافیکی RDNA 2 بهره می‌برد. در حالی که علاقه‌مندان به دنیای فناوری منتظر عملکرد بالایی از سوی این چیپ کره‌ای‌ها هستند، یک منبع معتبر در یک رشته توییت که البته هم اکنون پاک شده، گفته این تراشه سامسونگ عملکرد پایینی خواهد داشت و نمی‌تواند چیپ‌های رقیب را به چالش بکشد.

«Ice Universe»، منبع معتبر دنیای فناوری در یک رشته توییت، عملکرد تراشه پرچمدار بعدی سامسونگ را زیرسوال برده است.

عملکرد ضعیف اگزینوس ۲۲۰۰

اگر اطلاعات این رشته توییت صحت داشته باشد، سامسونگ در ۲۰۲۲ شکست سنگینی از رقبایش خواهد خورد و حتی مدیاتک هم بالاتر از آن قرار می‌گیرد. به گفته Ice Universe، پردازشگر گرافیکی AMD مورد استفاده در اگزینوس ۲۲۰۰ حتی از دیمنسیتی ۹۰۰۰ با پردازشگر گرافیکی Mali ضعیف‌تر خواهد بود که البته در مقایسه با اسنپدراگون ۸ نسل ۱ و A15 اپل اوضاع بدتر هم می‌شود و اختلاف عملکرد بیشتر خواهد بود.

البته اگر فکر می‌کنید همه چیز به عملکرد ضعیف GPU ختم می‌شود، در اشتباهید چرا که به گفته همین منبع، اگزینوس ۲۲۰۰ سامسونگ در بخش هسته‌های پردازشی هم بدترین تراشه پرچمدار ۲۰۲۲ خواهد بود.

با وجود چنین گفته‌هایی، هنوز نمی‌توان درباره عملکرد تراشه پرچمدار بعدی کره‌ای‌ها اظهارنظر دقیقی کرد چرا که با نمونه نهایی‌اش و همچنین محصول تجاری مجهز به آن روبه‌رو نشده‌ایم. Ice Universe در این رشته توییت به گلکسی S22 اشاره کرده، بنابراین شاید نتایجی که بدست این منبع رسیده، مربوط به نمونه اولیه یا مهندسی پرچمدار بعدی سامسونگ باشد.

با وجود چنین موضوعی، برخی گزارش‌ها در گذشته از پیشرفت تقریبا نامحسوس اگزینوس ۲۲۰۰ نسبت به نسل قبلی‌اش خبر داده بودند. با این حال همه چیز فردا و با معرفی این تراشه پرچمدار مشخص خواهد شد. سری گلکسی S22 که احتمالا در تاریخ ۱۹ بهمن معرفی می‌شوند، اولین دستگاه‌های مجهز به این تراشه خواهند بود.

منبع دیجیاتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 12 =