ایمپلنت ضربه گیر برای زانو در کارآزمایی بالینی امیدوار کننده ظاهرشده - کمک فنری برای کسانی که مشکل آرتروز زانو دارند!

ایمپلنت ضربه گیر برای زانو در کارآزمایی بالینی امیدوار کننده ظاهرشده – کمک فنری برای کسانی که مشکل آرتروز زانو دارند!

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل ازیگ پزشک

در آرتروز زانو درمان‌ها از  از دساده تا جایگزینی کامل مفصل زانو متفاوت است. سیستم زانو میشا که اخیراً آزمایش شده است، با عمل به عنوان ضربه‌گیر کاشته‌شده، شاید چیزی بین این حساب شود.

دستگاه میشا که توسط شرکت کالیفرنیایی Moximed ساخته شده است، بی‌شباهت به یک نسخه مینیاتوری از ضربه‌گیری که ممکن است بر روی خودرو ببینید، نیست. در کناره‌های داخلی استخوان‌های ران و درشت نی در کنار مفصل زانو، پیستون فولادی را تعبیه می‌شود که به داخل و خارج یک استوانه پلیمری انعطاف‌پذیر در پایین می‌لغزد.

هنگامی که پیستون سیلندر را در حرکت رو به پایین فشرده می‌کند، سیلندر واکنش نشان می‌دهد و مقدار زیادی از انرژی را که در غیر این صورت وارد مفصل می‌شود جذب می‌کند. در نتیجه، ادعا می‌شود که ایمپلنت در هر مرحله بیش از ۳۰ درصد از اوج نیرو روی زانو را کاهش می‌دهد.

به گفته موکسیمد، میشا از طریق یک برش و در یک روش سرپایی در زیر پوست کاشته می‌شود. هنگامی که دستگاه در جای خود قرار می‌گیرد، هیچ محدودیتی برای دامنه حرکتی زانو یا قابلیت تحمل وزن ایجاد نمی‌کند. همچنین استخوان‌ها، تاندون‌ها و غضروف را دست نخورده باقی می‌گذارد، بنابراین درمان‌های جایگزین در آینده هنوز امکان‌پذیر است.

در سال ۲۰۱۹، به عنوان بخشی از یک کارآزمایی بالینی چند مرکزی که توسط مرکز پزشکی وکسنر دانشگاه ایالتی اوهایو رهبری می‌شد، میشا در مجموع ۸۱ بیمار زانو درد کاشته شد، نتایج آن کارآزمایی روز پنجشنبه (۲۲ سپتامبر) پس از  سه سال استفاده این افراد از دستگاه، اعلام شد.

بیش از ۹۰٪ از شرکت‌کنندگان “کاهش قابل توجهی در نمرات درد و بهبود در نمرات عملکرد” ​​را تجربه کردند. به طور کلی، این دستگاه دارای نرخ موفقیت ۸۶ درصدی است که ادعا می‌شود از میزان موفقیت یک روش جراحی معمولی که به عنوان استئوتومی تیبیا بالا شناخته می‌شود، بهتر است که شامل تنظیم مجدد مفصل زانو با بریدن یک قطعه گوه‌ای از استخوان از استخوان درشت نی است.

داده‌های آزمایشی به سازمان غذا و داروی ایالات متحده ارسال شده است و اکنون تحت بررسی نظارتی است. هیچ اطلاعاتی در مورد زمان عرضه گسترده سیستم زانو میشا وجود ندارد.

منبع: دانشگاه اوهایو

<سایت یک پزشک / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هشت =