این ربات که به کمک مایکروسافت کینکت، گلف بازی می‌کند + ویدیو

این ربات که به کمک مایکروسافت کینکت، گلف بازی می‌کند + ویدیو

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

ربات‌ها روز‌به‌روز پیشرفته‌تر می‌شوند و اگرچه در گذشته با ربات گلف‌باز روبه‌رو شده بودیم، اما حالا دانشمندان در آلمان توانسته‌اند رباتی به نام «Golfi» بسازند که می‌تواند از هر جای زمین، با ضربه تقریباً دقیق، توپ را درون حفره بیندازد.

ربات پژوهشگران دانشگاه «پادربورن» آلمان با استفاده از شبکه عصبی می‌تواند خودش را هم‌راستا حفره زمین گلف قرار دهد و سپس به گونه‌ای به توپ ضربه بزند که درون حفره برود.

ربات گلف‌باز پژوهشگران آلمانی از مایکروسافت کینکت استفاده می‌کند

ربات Golfi برای عکس گرفتن از زمین، از دوربین سه‌بعدی مایکروسافت کینکت استفاده می‌کند و هزاران ضربات تصادفی از موقعیت‌های مختلف را شبیه‌سازی می‌کند. Golfi عوامل مختلفی مانند مقاومت غلتشی چمن، وزن توپ و سرعت شروع را درنظر می‌گیرد.

«آنیکا یونکر»، دانشجوی دکترای دانشگاه پادربورن به IEEE Research گفته که آموزش Golfi روی ضربات گلف شبیه‌سازی‌شده، پنج دقیقه طول می‌کشد که بسیار کمتر از ۳۰ تا ۴۰ ساعتی است که آموزش آن با استفاده از داده‌های واقعی طول می‌کشد.

این ربات پس از اینکه متوجه شود باید چگونه ضربه بزند، به سمت توپ حرکت می‌کند و از شفت متصل به تسمه برای ضربه به توپ بهره می‌برد. اگرچه این ربات برای قرار دادن توپ درون حفره طراحی شده، ولی دقت آن ۱۰۰ درصد نیست.

به گفته یونکر، این ربات دقت ۶۰ تا ۷۰ درصدی دارد که اگرچه به معنای دقت کامل نیست، اما از گلف‌بازهای مبتدی دقت بالاتری دارد. علاوه بر این، برخی مواقع Golfi توپ را از موقعیت خارج می‌کند.

در حقیقت این ربات در آزمایشگاه آزمایش شده و نه در دنیای واقعی، بنابراین احتمالاً در زمین‌های گلف واقعی با شیب‌های مختلف، این ربات دچار مشکل شود. با این وجود، دانشمندان می‌خواهند از تکنیک‌های مورد استفاده در Golfi، برای کاربردهای رباتیک دیگر مانند جمع‌آوری دیتا بهره ببرند.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 2 =