این هواپیمای جاسوسی از فاصله 12 هزار متری ارتباطات دشمن را رصد می‌کند!

این هواپیمای جاسوسی از فاصله ۱۲ هزار متری ارتباطات دشمن را رصد می‌کند!

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

هواپیمای آرتمیس ۲ شاید از نظر ظاهری شبیه یک جت تجاری معمولی به‌نظر برسد، اما اصلاحاتی که در داخل آن انجام شده است، به این هواپیما اجازه می‌دهد تا مثل یک هواپیمای جاسوسی به ارتش آمریکا خدمت کند.

آرتمیس ۲ دومین هواپیمایی است که شرکت Leidos برای اهداف جاسوسی برای ارتش ایالات متحده می‌سازد. اصلاحاتی که در داخل این هواپیما صورت گرفته‌اند، به‌همراه معماری جدید تجهیزات پردازش سیگنال، استفاده از آنتن‌های ماژولار و ارتباطات هوا به زمین به آرتمیس ۲ اجازه می‌دهند تا هرگونه ارتباط بین نیروهای دشمن را از فواصل دور رصد و رمزگشایی کند.

ارتش آمریکا ظاهراً در جنگ اوکراین از تجهیزات و سرویس‌های اولین هواپیمای آرتمیس برای رصد ارتباطات روس‌ها استفاده کرده بود. آرتمیس در واقع مبتنی بر هواپیمای Bombardier Challenger 650 ساخته می‌شود که قادر به طی مسافت‌های طولانی در ارتفاعات بالاست. این هواپیما می‌تواند تا ارتفاع ۱۲ هزار متری بالا برود و تقریباً ۱۰ ساعت پرواز کند.

هواپیمای آرتمیس ۲ می‌تواند امنیت نیروهای زمینی را حفظ کند

سیستم‌های پیشرفته جاسوسی در آرتمیس ۲ به ارتش ایالات متحده اجازه می‌دهد تا به‌جای به‌خطرانداختن نیروها روی زمین، از آسمان به اطلاعات طرف مقابل دسترسی پیدا کند. این هواپیما می‌تواند سه برابر بیشتر از سایر هواپیماها اهداف مدنظر را تحت‌نظر بگیرد.

اولین هواپیمای آرتمیس بیش از ۳۷۰ مأموریت انجام داده است. این هواپیما تقریباً در هر هفته ۶ بار به جاسوسی از نیروهای روسیه در مرز اوکراین پرداخته است. معاون شرکت Leidos می‌گوید این هواپیما به‌لطف پروازهای ۱۰ ساعته خود توانسته است حجم عظیمی از اطلاعات را گردآوری کند.

هواپیماهای آرتمیس بخشی از برنامه بلندمدت ارتش آمریکا برای استفاده از هواپیماهای جاسوسی در پروژه HADES هستند. این هواپیماها احتمالاً در نهایت جایگزین هواپیماهای توربوپراب خواهند شد که در جنگ عراق و افغانستان استفاده می‌شدند.

مالک و مجری پروژه آرتمیس شرکت Leidos است. این شرکت مسئولیت کامل نگهداری، پیکربندی، تعمیر و تأمین خدمه این هواپیماها را برعهده دارد.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 16 =