چگونه رمز عبور حساب کاربری اینستاگرام را بازیابی کنیم؟

بازیابی رمز اینستاگرام در اندروید و iOS + آموزش گام به گام و تصویری

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در میان کاربران به‌شمار می‌رود و همین مسئله موجب شده است تا به هدف خوبی برای افراد سودجو جهت دسترسی غیر مجاز به اطلاعات دیگران نیز تبدیل شود. کارشناسان امنیتی توصیه می‌کنند که حساب‌های کاربری باید هر شش ماه یکبار اقدام به تغییر رمز عبور کنند. اگر پسورد خود را فراموش کرده‌اید، روش‌های متعددی برای بازیابی رمز در اپلیکیشن اینستاگرام و وب سایت آن در نظر گرفته شده است که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.بازیابی رمز عبور اینستاگرام

اگر رمز عبور حساب کاربری اینستاگرام خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن مختص به موبایل یا نسخه تحت وب اقدام به بازیابی رمز عبور و تعریف پسورد جدید کنید.

ریست کردن پسورد اینستاگرام در موبایل

۱. ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و سپس روی گزینه help logging in بزنید.

۲. اکنون از شما درخواست می‌شود که یکی از موارد مرتبط با حساب کاربری شامل ایمیل، نام کاربری یا شماره همراه خود را برای ادامه وارد کنید. توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید ایمیل یا شماره همراه خود را وارد نمایید، باید حتما آن‌ها را در گذشته به اکانت متصل کرده باشید.

۳. پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده در قسمت قبلی، روی کلید Next بزنید. اکنون یک ایمیل یا پیامک حاوی لینک تایید برای شما ارسال خواهد شد. اگر در مرحله قبل نام کاربری را وارد کرده باشید، می‌توانید میان ایمیل یا پیامک یکی را به دلخواه انتخاب نمایید.

۴. پس از دریافت لینک تایید، روی آن بزنید تا صفحه ریست کردن رمز عبور باز شود.

این گونه مطالعه کنید تا همیشه مطالب را به یاد بیاورید
بیشتر بخوانیم

۵. در صفحه ریست پسورد می‌توانید یک رمز عبور جدید برای حساب کاربری خود تعریف کنید.

۶. پس از وارد کردن رمز عبور جدید، دوباره آن را تایپ کنید تا تایید شود. در نهایت روی آیکن تیک در گوشه بالایی سمت راست بزنید.

۷. حالا روی گزینه Reset Password جهت اتمام فرایند بزنید. حالا دوباره به صفحه ورود منتقل خواهید شد.

۸. اکنون می‌توانید با رمز عبور جدید وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید.

ریست کردن پسورد اینستاگرام در کامپیوتر

اینستاگرام در سیستم عامل‌های دسکتاپ از جمله ویندوز به نرم افزار اختصاصی مجهز نشده است و کاربران باید از وب سایت آن جهت بهره‌مندی از امکانات این شبکه اجتماعی استفاده کنند. خوشبختانه امکان بازیابی رمز عبور اینستاگرام از طریق نسخه تحت وب آن هم در اختیار افراد قرار گرفته است که طبق مراحل زیر خواهد بود.

۱. برای شروع وارد وب سایت اینستاگرام به آدرس Instagram.com شوید و روی گزینه Forgot Password کلیک کنید.

۲. اکنون همانند فرایند مشابه در اپلیکیشن، باید یکی از سه آیتم نام کاربری، ایمیل یا شماره همراه متصل به اکانت را وارد نمایید.

۳. پس از وارد کردن یکی از موارد خواسته شده، روی کلید Send Login Link کلیک کنید تا لینک مربوط به ریست کردن پسورد را دریافت نمایید.

بازیابی رمز اینستاگرام

۴. پس از دریافت لینک و کلیک روی آن، به صفحه تغییر رمز عبور انتقال داده خواهید شد.

۵. رمز عبور جدید را برای حساب کاربری خود تعریف کنید و پس از تایپ مجدد جهت تایید آن، روی کلید Reset Password بزنید.

۶. حالا دوباره در صفحه ورود فرود خواهید آمد و با رمز عبور جدید خود قادر خواهید بود تا وارد حساب کاربری شوید.

تحلیل داده‌ های گذشته‌ی مریخ برای کشف حیات
بیشتر بخوانیم

اینستاگرام تحت مالکیت فیسبوک (متا) قرار دارد؛ در نتیجه اگر رمز عبور خود را فراموش کردید، می‌توانید با اکانت فیسبوک نیز وارد حساب کاربری شوید. البته برای بهره‌مندی از این قابلیت، باید در گذشته اکانت اینستاگرام و فیسبوک را به هم وصل کرده باشید. جهت انجام فرایند گفته شده، پس از کلیک روی forgot password گزینه login with Facebook را انتخاب نمایید.

سوالات متداول درباره بازیابی رمز اینستاگرام

چه مواردی برای بازیابی رمز اینستاگرام ضروری است؟

جهت ریست کردن رمز عبور حساب کاربری اینستاگرام باید یکی از سه مورد در میان نام کاربری، ایمیل یا شماره همراه متصل به اکانت را وارد کنید. همچنین جهت دریافت لینک ریست حتما باید به شماره همراه یا ایمیل انتخاب شده دسترسی داشته باشید.

چرا اینستاگرام رمز عبور جدید اکانت را قبول نمی‌کند؟

رمز عبور جدید پس از ریست کردن پسورد، باید حداقل شامل ۶ کاراکتر شود و در صورتی که مشابه با رمز عبور قبلی باشد، نمی‌توانید از آن استفاده نمایید.

آیا جز شماره همراه و ایمیل، روش دیگری برای بازیابی رمز اینستاگرام وجود دارد؟

اگر اطلاعات ورود به حساب کاربری فیسبوک روی دستگاه شما ذخیره شده باشد و در گذشته اکانت فیسبوک و اینستاگرام را به هم متصل کرده باشید؛ می‌توانید از صفحه فراموشی رمز عبور، گزینه ورود از طریق فیسبوک را انتخاب نمایید.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 5 =