با تجهیزات اعلام حریق ثروت کلانی در زندگی من جریان یافت

بعد از مدتها که به دنبال کسب و کار کارسازی بودم با راهنمایی پدرم که یک فرد موفق است وارد حوزه اعلام حریق شدم و در این مسیر توانستم به یک فرد ثروتمند و موفقی تبدیل شوم. از آنجا که سیستم اعلام حریق دارای انواع مختلفی است شما را با چند نمونه از آن آشنا می کنم.

اعلام حریق ایرانی

در بازار انواع مختلفی از اعلام حریق ایرانی وجود دارد اما برای استفاده بهینه از دستگاه، توصیه می شود سیستم تشخیص حریق را با توجه به پیکربندی محل انتخاب کنید. نحوه عملکرد اعلام حریق به این شرح می باشد، این محصول با کمک گرفتن از زنگ به ساکنان یک ساختمان در مورد آتش سوزی خبر می دهد. بسته به نوع آلارم، دود و یا شعله خواهد فهمید، سپس یک سیگنال صوتی منتشر می کند که می تواند با فلاش نوری که برای افراد کم شنوا در نظر گرفته شده است همراه باشد. به طور کلی، سیستم ایمنی آتش نشانی مستقل است، اما یک نقطه تماس دستی نیز دارد.

اعلام حریق آریاک

اعلام حریق آریاک یکی از مارکهای شناخته شده در این زمینه می باشد، در سیستم اعلام حریق متعارف از دو نوع سیم استفاده می شود که دسته اول قبل از وقوع حریق و دسته دوم بعد از آشکار شدن حریق فعال می شوند. در دتکتور و شستی که قبل از آشکار شدن حریق فعال می شوند از سیم ۱.۵ میلیمتر پی وی سی استفاده می کنند و سیم دسته دوم که مربوط به منبع تغذیه و آژیر است و بعد از وقوع حریق فعال می شوند، از کابلی استفاده شود که دارای حفاظ مکانیکی فولادی است. برای تشخیص زون یا منطقه ای که دچار حریق شده از سیستم اعلام حریق استفاده می شود، نوع سیم کشی سیستم اعلام حریق با توجه به نوع سیستم و تجهیزات به کار گرفته شده متفاوت است. در واقع تفاوت اصلی سیستم اعلام حریق متعارف و سیستم آدرس پذیر در نحوه سیم کشی و همچنین میزان دقت در تشخیص محل اصلی وقوع حریق است.

اعلام حریق ساختمان

در کشورهای مختلف جهان انواع استاندارد طراحی سیستم اعلام حریق به کار گرفته می شود تمامی این استانداردها دارای کاربرد زیادی بوده و با رعایت قوانین خاصی همراه هستند. برای این کار مجموعه ای از استانداردهای مختلف طراحی شده اند که بر حسب آنها می توان سیستم اعلام حریق ساختمان را فعال کرده و سطح بالایی از ایمنی را برای تجهیزات مختلف به وجود آورد. آنها از ساختمان های مختلف در برابر حریق و آتش سوزی محافظت می کنند و آنها را استاندارد آتش سوزی در نظر می گیرند.  همان طور که می دانید استاندارد سیستم اعلام حریق ساده یکی از مهم‌ترین استانداردها بوده که در ساختمانها و محیط های مختلف استفاده می گردند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =