با درست اندیشیدن به پول برسید

برای ثروتمند شدن باید درست اندیشید و انتخاب های درستی را انجام داد، اگر شما انتخاب های اشتباهی داشته باشید با شکست مواجه می شوید که ممکن است جبران ناپذیر باشند یا به سختی جبران شوند لذا در ابتدا و هنگام تصمیم گیری باید به خوبی فکر کرد تا بتوان بهترین گزینه را انتخاب کرد، یکی از گزینه های پیش روی شما فعالیت در حوزه انواع بنتونیت می باشد که در این مقاله به معرفی آن می پردازیم.

بنتونیت سدیم

پیش از آن‌که به بحث و بررسی در خصوص تجارت بنتونیت سدیم بپردازیم، ابتدا لازم است تا در خصوص این که بنتونیت سدیم چیست و چه کاربردی دارد، توضیح دهیم. همان‌طور که از ظاهر کلمه بنتونیت سدیم پیداست.

این کلمه از دو واژه بنتونیت و سدیم تشکیل شده است که هر یک معنای جداگانه‌ای داشته و نام یک ماده و عنصر در طبیعت است بنتونیت در حقیقت نام نوعی خاک و یک نوع مواد معدنی است که منشأ آتشفشانی دارد.

در ترکیبات این ماده مقدار بسیار زیادی خاک رس وجود دارد که به هنگام تماس این ماده با آب دریا و در اثر تبدیل شدن خاکستر آتشفشانی موجود در ترکیبات این ماده به کانی‌های رس، به وجود می‌آید.

بنتونیت کشاورزی

در برخی از نوشیدنیها و یا حتی آب معدنیها و خوراکیهای دیگری نظیر عسل یا شکر که می خواهیم از یک ماده شفاف کننده در آنها استفاده کنیم نیز بنتونیت کشاورزی جایگزین خوبی است برخی از غلات مانند آرد نیز برای بهبود دهنده بافت خود این ماده را دارا می باشند.

همان طور که ذکر شد بنتونیت ها کاربرد متفاوتی را دارد و در صنایع مختلف از آنها استفاده می شود از جمله در قالب های ریخته گری برای چسباندن ماسه ها و همچنین برای این که آبهای ذخیره شده در پشت سدها و استخرها خارج نشوند از بنتونیت ها استفاده می شود.

برای بی رنگ کردن مایعات نظیر آب میوه ها و حتی آب معدنی، صاف کردن پارافین، پلیت سازی خوراک دام و طیور به صورت های پلیت یا گلوله شده، است.

بنتونیت تصفیه روغن

روشهای فیزیکی که برای این بنتونیت تصفیه روغن انجام می پذیرد به این گونه است که با مواد اضافی و ناخالص را قبل از این که بخواهند روغنها بی رنگ کنند با استفاده از روش تبخیر این کار را انجام میدهند و با بهره گیری از اسید سیتریک به میزان حدودا دو درصد آن را بی رنگ می کنند.

روش شیمیایی به این صورت است که نمکها و ناخالصیها را با افزودن خاکهای فعال از آن جدا می کنند و با حرارت دادن به مدت نیم ساعت آن را در خلا نگه می دارند.

 لازم به ذکر است برای این که بتوانند صابون ضد لک را تولید کنند ابتدا باید روغن و چربیهای مورد نظر را به صابون تبدیل کنند و بعد از آن با حرارت دادن مشخص آن را در خلا قرار دهند برای این کار ابتدا لازم است با افزودن اسید فولید و در آخر به کار گیری خاکهای فعال این عمل را به سرنجام رساند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 9 =