بذر ثروتم را با یک سیستم قوی آبیاری کردم

شاید برایتان باورنکردنی باشد که بشود با سرمایه ایی اندک هم به موفقیت رسید که من این کار را انجام دادم و در زمینه ی سیستم آبیاری ثروتمند شدم. اگر شما نیز علاقه مند هستید بیشتر در مورد چگونگی رسیدن به ثروت من بدانید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

سیستم آبیاری بارانی

بنابراین این امکان وجود دارد که زمینهایی با مساحت زیاد به صورت یک نواخت آبیاری شوند. این دستگاه های قابل جا به جایی و حمل و نقل می توان از مزرعه ای به مرزعه دیگر نیز برد و عملیات آبیاری را در وسعت بسیار زیادی انجام داد به دلیل حساسیت بالایی که این محصول دارند قیمت سیستم آبیاری بارانی کمی گران می باشد.

هم چنین می توان متناسب با شرایط اقلیمی، نوع محصول کشت شده، شرایط خاک هموار یا مسطح بودن زمین یا غیره نوع دستگاه متناسب با کاربری خاص خود را انتخاب کرد که در اختراع و تولید این دستگاه های آبیاری از تکنولوژی پیشرفته تری استفاده شده است. آبیاری تحت فشار به شیوه های مختلفی انجام می شود که از جمله پر کاربردترین آن، سیستم آبیاری بارانی می باشد و یکی از انواع مدلهای آن، روش آبیاری ویل موو یا آب فشان غلتان است که برای اولین بار این دستگاه در دهه پنجاه میلادی ساخته شد.

سیستم آبیاری بارانی مکانیزه

برای این‌ که نیاز تمام گروه های کشاورزان و محصولات کاشته‌ شده بر طرف شود، باید روشهای مختلفی برای آبیاری زمینهای کشاورزی وجود داشته باشد و به این خاطر که یک زمین کشاورزی از نظر اندازه و مساحت، نوع محصول کاشته ‌شده، جنس خاک و هم چنین داشتن نا همواری و پستی و بلندی با زمین دیگر یکسان نیست در حال حاضر تکنولوژی جدید که قیمت سیستم آبیاری بارانی مکانیزه از سای مدلهای آن مناسب تر است در حال استفاده بین کشاورزان می باشد.

یکی از روشهای کاربردی و مورد نیاز برای آبیاری زمینهای کشاورزی که شیوه‌ ها و انواع گوناگونی دارد، سیستم آبیاری مکانیزه بارانی است و به‌ همین‌ جهت می‌ تواند در اکثر موارد استفاده شود. نحوه کار در این سیستم آبیاری به این‌ گونه است که آب در لوله‌ های انتقال با فشار بالا جریان دارد و در نهایت با همان میزان فشار مانند باران از خروجی آبپاش بیرون می ریزد و محصولات کشاورزی آبیاری می شود.

سیستم آبیاری قطره ای اتوماتیک

با افزایش هزینه ها و نیاز کشاورزان به بهینه استفاده کردن، قیمت سیستم آبیاری قطره ای اتوماتیک خیلی مهم است و با راه اندازی سیستم آبیاری خودکار، دیگر کشاورز به نیروی انسانی نیازی ندارد و همین گزینه، یکی از موارد مورد اهمیت در سیستم آبیاری بارانی به حساب می آید.

در خاکهای نا مرغوب و کم زهکشی شده آب ماندگارتر است و وجود این رطوبت بالا باعث تولید بیماری و آفتهای گوناگون در خاک می شود و به همین خاطر استفاده از سیستم آبیاری بارانی در این خاکها ارزش بیشتری دارد؛ چون در این روش آب به صورت قطره ای وارد زمین می شود و فقط همان قسمت گیاه آبیاری می شود.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 6 =