برترین بازی‌های سگا که به ریمیک و ریمستر نیاز دارند

برترین بازی‌های سگا که به ریمیک و ریمستر نیاز دارند

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

سگا جزو شرکت‌هایی است که لیست محصولات‌شان پر است از بازی‌ها و مجموعه‌هایی که بخشی از تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی و همین طور خاطرات کودکی بسیاری از ما دوست‌داران این صنعت را ساخته‌اند. بسیاری باور دارند که بخشی از این بازی‌ها ارزش آن را دارند که سگا آن‌ها را بازسازی کرده و یا حداقل ریمستر کند.

در طول چند سال اخیر، شرکت‌های مختلف چپ و راست در حال بازسازی و یا ریمستر کردن بازی‌های قدیمی خود هستند و آن‌ها را با رنگ و لعابی تازه، مجددا روانه بازار‌ها می‌کنند. در میان شرکت‌های ژاپنی، سونی Demon’s Souls، نینتندو Super Mario 3D All Stars و کپکام هم با بازسازی RE2 در این مسیر قدم گذاشته‌اند. اما در این میان، سگا که قدمت بازی‌هایش به دهه هشتاد میلادی بر می‌گردد، هنوز برای این کار برنامه‌ای ندارد.

به وضوح این قضیه به خاطر نداشتن محتوای کافی نیست، چرا که سگا لیست بلند بالایی از بازی‌های مختلف را در اختیار دارد که برخی از آن‌ها واقعا لایق داشتن شانسی مجدد برای دیده شدن هستند. در ادامه لیستی از بخشی از این بازی‌ها را برای‌تان گرد آورده‌ایم.

Captain America: Super Soldier


در روزهای ابتدایی که دنیای سینمایی مارول شروع شده بود، برای هر سینمایی یک نسخه بازی هم عرضه می‌شد. بازی‌هایی که برای آیرون من و ثور منتشر شدند با ارفاق در حد یک کار متوسط محسوب می‌شدند، اما کاپیتان آمریکا با یک بازی اکشن ماجراجویی توانست توجه بسیاری را به خود جلب کند. بازی چیز جدیدی نداشت، اما مبارزات و داستان آن به اندازه کافی جذاب بودند تا دل بازیکنان را شاد کنند. سگا با یک ریمستر خوب می‌تواند طرفداران جدید دنیای سینمایی مارول را جذب خود کرده و فروش خوبی هم به جیب بزند.

Alpha Protocol


Alpha Protocol‌ یک بازی اکشن RPG است که توسط استودیو Obsidian ساخته شده است. همان استودیویی که بعدها با ساخت بازی‌هایی هم چون The Outer Worlds شهرت بسیاری کسب کرده. بازی در زمان خود بسیار بلند پرواز به نظر می‌رسید و البته این بلند پروازی مشکلات خودش را هم داشت. شاید یک ریمستر خوب و یا بازسازی کامل بتواند این مشکلات را حل کرده و تجربه بازی را بهبود ببخشد. البته مشکلی که بر سر راه سگا قرار دارد این است که استودیو Obsidian در حال حاضر در اختیار مایکروسافت قرار دارد و تنها در صورت موافقت آن‌ها، می‌توان دست به انجام چنین کاری زد.

Binary Domain


تیم ساخت پشت Binary Domain همان اعضای سازنده مجموعه یاکوزا هستند. بازی از آن دست بازی‌هایی است که منتشر شد و بعد از مدتی هم به صورت کامل فراموش شد. وقایع بازی در یک آینده دیستوپیایی رخ می‌دهد و روایت آن به صورت یک شوتر سوم شخص صورت گرفته است. متاسفانه این بازی آن میزان از توجه را که لیاقتش را داشته دریافت نکرده و به همین خاطر هم مستحق دریافت یک شانس دوباره است.

Alien: Isolation


بعد از افتضاحی که با Aliens: Colonial Marines به بار آمد، دیگر کسی امیدی به عرضه یک بازی خوب از این مجموعه را نداشت. اما در کمال ناباوری، Alien: Isolation موفق شد تا آن حس وحشت و ناامیدی خاص فیلم‌ها را به دنیای بازی‌ها ترجمه کند. بازی در همان زمان عرضه هم موفق عمل کرد و در حال حاضر یک ریمستر و استفاده حداکثری از قدرت سخت‌افزارهای کنونی می‌تواند آن حس و حال گذشته را چندین مرحله ارتقا دهد.

Jet Set Radio


آخرین تلاش سگا برای باقی ماندن در بازار کنسول‌های خانگی با Dreamcast به سر انجام رسید. کنسول تاثیرات خود را بر بازار گذاشت، اما در نهایت عمر چندانی نکرد. البته در همان عمر کوتاهش میزبان بسیاری از بازی‌های معروف زمان خودش بود. Jet Set Radio همانند دیگر بازی‌های ورزشی زمان خودش مثل Tony Hawk’s Pro Skater یک گیم‌پلی هیجانی را با گرافیک خاص خودش ترکیب کرده بود. حال که کنسول‌ها تا به این حد پیشرفت داشته‌اند، استفاده از قدرت آن‌ها می‌تواند رنگ و بویی جدید به این بازی ببخشد.

Shenmue


در مورد این بازی، قضیه کمی متفاوت است. در سال ۲۰۱۸ یک مجموعه از بازی به صورت کامل و ریمستر شده عرضه شد، اما تنها تفاوت آن با نسخه اصلی تنها در بهتر شدن گرافیک بازی بود. اما این بازی سزاوار آن است تا با یک بازسازی کامل، دوباره قدرت سازندگانش را به رخ بکشد. هر چه نباشد، این Shenmue بود که باعث انقلابی در داستان‌گویی تعاملی و پیشرفت گرافیکی این دست بازی‌ها شد.

Sonic Adventure


به عنوان یک بازی و شخصیت که هویت سگا با آن گره خورده، نمی‌توان از سونیک صرف نظر کرد. این خارپشت آبی رنگ این روزها حسابی روی بورس است و دو سینمایی موفق داشته. Sonic Adventure نسخه‌ای از بازی بود که بر روی کنسول Dreamcast عرضه شد و پای این شخصیت را به دنیای سه بعدی باز کرد. حال که به آن زمان نگاه می‌کنیم، در ظاهر و کنترل‌های بازی اشکالاتی دیده می‌شدند، اما این مشکلات به راحتی قابل حل بوده و کافی است تا سگا آستین‌هایش را بالا بزند.

مطلب پیشنهادی:۱۰ نسخه متفاوت از کاپیتان آمریکاکاپیتان آمریکا همیشه استیو راجرز نیست
۱۰ نسخه متفاوت از کاپیتان آمریکا

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =