۱۰ مورد از بهترین فیلم های رزمی کمدی؛ از Shanghai Knights تا Kung Fu Hustle

بهترین فیلم های رزمی کمدی

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

به طور سنتی، هنرهای رزمی همواره به عنوان یک حوزه جدی در نظر گرفته شده است که در آن سطوح بالای ورزشکاری، واکنش های سریع، و ضربه های مشت و لگد قوی به نمایش گذاشته می شود. قلمرویی که در آن رابطه بین شاگرد و استاد در نهایت احترام و تعهد است.

با تمام آنچه گفته شد، فیلمسازانی از سراسر جهان دریافته اند که رابطه ای دوست داشتنی نیز بین هنرهای رزمی و کمدی وجود دارد و برای مثال فیلم های جکی چان ثابت کرده اند که این دو می توانند دست به دست هم داده و هم طرفداران مبارزه و هم تماشاگران موردی سینما را با سرگرمی های پر از شوخی های فراوان سرگرم کنند. بنابراین، در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از بهترین فیلم های رزمی کمدی تاریخ سینما آشنا کنیم که ارزش تماشا کردن دارند.

۱۰- Beverly Hills Ninja (1997)

نینجای بورلی هیلز فیلمی به کارگردانی دنیس دوگان و محصول ۱۹۹۷ است که در آن کریس فارلی در نقش یک پسر یتیم و دارای اضافه وزن آمریکایی به نام هارو بازی می کند که به ژاپن می رود و با یک نینجای سفید افسانه ای اشتباه گرفته می شود. با این حال، با وجود تمام آموزش هایی که در بین بهترین های هنرهای رزمی دریافت می کند، هارو بسیار دست و پا چلفتی است و هیچ احترامی برای این هنر قائل نیست. با این حال، او با نجات یک دختر بلوند زیبا به نام آلیسون (نیکولت شریدان) این شانس را پیدا می کند که زندگی خود را تغییر داده و ثابت کند که مایه شرمساری نیست.

نینجای بورلی هیلز یک کمدی ساده به سبک قدیمی است که بسیاری از طرفداران ژانر شلنگ تخته کمدی را راضی کرده است. اگر کارهای دیگر دوگان را دوست دارید، مانند فیلم های Happy Gilmore (1996), Big Daddy (1999), Don’t Mess with the Zohan (2008), یا Grown Ups (2010)، این فیلم نیز قطعاً شما را ناامید نخواهد کرد. همچنین، کریس راک نیز در آن حضور دارد!

بهترین فیلم های رزمی کمدی

۹- Double Team (1997)

زاییده ذهن هارک تسوی، چهره سرشناس سینمای هنرهای رزمی در سطح بین المللی، تیم دو نفره یک کمدی اکشن محصول سال ۱۹۹۷ است که در آن جک کویین (ژان کلود ون دام) در نقش یک مامور ضد عملیات تروریستی با یک قاچاقچی بدنام اسلحه به نام یاز (دنیس رادمن) برای نجات خانواده اش و نابود کردن یک سازمان تروریستی بدنام متحد می شود.

این فیلم که یکی از بهترین قهرمانان اکشن و یکی از محبوب ترین بسکتبالیست های آن زمان را در اختیار دارد، در زمان اکران بسیار مورد توجه قرار گرفت. در اینجا، ژان کلود ون دام نشان داد که او فقط برای لگد زن و باز کردن پاها به شکل خیره کننده ساخته نشده است، بلکه به عنوان یک بازیگر کمدی نیز بسیار با استعداد است. از نظر ماهیت پرانرژی و انفجاری آن، این فیلم را می توان با تغییر چهره یا Face Off (1997) مقایسه کرد.

باوجود تمام نقدهای منفی، تیم دو نفره یک اثر کمدی کلاسیک باکیفیت در سبک رزمی است که به طرز فوق العاده ای تا به امروز کیفیت خود را حفظ کرده و دو ستاره سرسخت دوست داشتنی با درجه اکتان بالا را در بهترین شرایط ممکن خود در اختیار دارد، و صحنه مبارزه نهایی (مبارزه کلوسئوم در برابر شخصیت استاوروس با بازی میکی رورک) فیلم نیز به قدری جذاب است که برای همیشه در خاطرات شما باقی خواهد ماند.

بهترین فیلم های رزمی کمدی

۸- Kung Fury (2015)

کونگ فیوری یک کمدی رزمی دیوانه وار و نوستالژیک (با تم دهه ۸۰) است که در آن یک مبارز حرفه ای و پلیس میامی به گذشته سفر می کند تا شرورترین مردی که جهان تا به حال شناخته است، آدولف هیتلر، را ترور کند.

در اینجا، ما فیلمی داریم که به طور ماهرانه ای هر آنچه را که در مورد دهه ۱۹۸۰ دوست داشتیم راا بازسازی کرده است: موسیقی سینث ویویی، دایناسورها، غول ها، لیزرها، مبارزه خیابانی کونگ فو، و یک موسیقی متن که توسط دیوید هسلهاف اجرا شده است. دیوید سندبرگ با سود بردن از نوستالژی کنونی نسبت به دوران گذشته و سبک قدیمی فیلمسازی، صحنه های مبارزه بسیار عالی و چشم نوازی شبیه بازی های ویدیویی را خلق کرده است، و دیالوگ های بامزه ای مانند «تنک یو» (بعد از کشتن سربازان با تانک)، هجوی که هر آنچه را که ما در مورد آن دوران دوست داشتیم و از آن متنفر بودیم و خیلی چیزهای دیگر را پوشش می دهد. فیلم کونگ فیوری ۲ که دنباله ای تمام عیار بر این فیلم است، برای اکران در سال ۲۰۲۳ آماده می شود و مایکل فاسبندر و آرنولد شوارتزنگر در نقش های اصلی آن بازی می کنند.

بهترین فیلم های رزمی کمدی

۷- Shanghai Knights (2003)

در این فیلم ساخته دیوید دابکین که دنباله فیلم ظهر شانگهای (Shanghai Noon) در سال ۲۰۰۰ است، رفقای چون (جکی چان) و روی (اوون ویلسون) بار دیگر با هم متحد می شوند و این بار به انگلستان سفر می کنند تا انتقام مرگ پدر چون به دست یک شورشی چینی را بگیرند.

شوالیه های شانگهای یکی از آن آثار سینمایی نادری است که به خاطر ژانر خود، در همه زمینه ها و به دلایل خوب، نقدهای فوق العاده خوبی دریافت کرده و مخاطبان نیز از آن استقبال کرده اند. این فیلم به زیبایی فیلمبرداری شده، حس شوخ طبعی ملایم و غیرتهاجمی دارد که طیف گسترده ای از سلیقه های نسلی را پوشش می دهد، پر از بدلکاری های خاص جکی چان است که همه ما در طول سال ها یاد گرفته ایم آن ها را دوست داشته باشیم، و فقط چیزی در مورد این تیم دونفره غیر متعارف وجود دارد که بسیار جذاب و دوست داشتنی جلوه می کند.

برخلاف تیم های کمدی دو نفره سنتی که یکی از آن ها همیشه جدی است و دیگری یک لوده خنده دار (مانند لورل و هاردی)، در اینجا ما دو لوده دوست داشتنی و بسیار سرگرم کننده با جذابیت متقابلی فوق العاده داریم. بدون اغراق می توان گفت که این قوی ترین فیلم کمدی هنرهای رزمی در نوع خود است که به رقابت با سه گانه ساعت شلوغی آمده است.

بهترین فیلم های رزمی کمدی

۶- Here Comes the Boom (2012)

اینم از پول به کارگردانی فرانک کوراچی که فیلم های The Waterboy (1998), Around the World in 80 Days (2004), و Click (2006) را از او دیده ایم، داستان اسکات واس (کوین جیمز)، کشتی گیر سابق دبیرستانی میانسالی را روایت می کند که اکنون معلم دبیرستان بوده و برای نجات برنامه موسیقی مدرسه و معلم محبوبش وارد میدان مبارزه MMA می شود.

کوین جیمز یک گنجینه کمدی بین المللی است، کسی که به خاطر ایفای نقش داگ هفرنان در سریال The King of Queens (1998–۲۰۰۷) شناخته می شود و شخصاً توسط باس روتن، چهره افسانه ای دنیای هنرهای رزمی ترکیبی آموزش داده شد و به همین خاطر این فیلم از هر دو لحاظ کمدی و هنرهای رزمی فیلمی قابل توجه است. علاوه بر این، اینم از پول گاهی اوقات یک فیلم گریه دار هم می شود که از همدلی مخاطبان با مشکلات فیزیکی و روانی شخصیت اصلی برای رسیدن به یک آرمان قابل تحسین ناشی می شود.

همچنین در این فیلم ستارگان مشهوری چون سلما هایک، جو روگان، هنری وینکلر، باس روتن و برادر واقعی جیمز و همبازی او در پادشاه کوئینز، گری والنتین، ایفای نقش کرده اند.

بهترین فیلم های رزمی کمدی

۵- Kung Fu Hustle (2004)

جنب و جوش کونگ فو ساخته استفان چو که در دهه ۱۹۴۰ در شانگهای چین روایت می شود، داستان دو دوست به نام های سینگ و بون را روایت می کند که می خواهند گانگستر باشند و به یکباره به دنیای گانگسترهای واقعی و استادان هنرهای رزمی با قدرت های استثنایی پرتاب می شوند.

جنب و جوش کونگ فو یکی از کامل ترین فیلم های این فهرست است که تمام جنبه های یک کمدی رزمی خوب را پوشش می دهد. این فیلم دارای شخصیت های منحصر به فرد (برای مثال، زن موجر با بازی کیو یوئن)، رقص های سرگرم کننده، مبارزات حماسی، ارجاعات به فیلم های کلاسیک، فیلمبرداری و تدوین استثنایی و داستانی تخیلی است. این فیلم همچنین برای کسانی که به ژانر کونگ فو علاقه مند هستند، فیلم مناسبی برای شروع تماشای این ژانر است.

بهترین فیلم های رزمی کمدی

۴- Drunken Master (1978)

در این داستان به سبک قدیمی چینی، جوانی سرکش و بی نظم به نام وونگ فی هونگ (جکی چان) توسط پدرش برای یادگیری شیوه های نظم و مبارزه به نزد یک استاد مست هنرهای رزمی فرستاده می شود که از او عجیب ترین و در عین حال موثرترین سبک کونگ فو را یاد می گیرد. و به زودی دشمنان در هر گوشه ای برای او کمین می کنند.

استاد مست پیشگام کمدی های رزمی است. این فیلم که هنوز هم مورد توجه منتقدان و طرفداران قرار دارد، به خاطر سادگی، طنز و طراحی صحنه های مبارزه باورنکردنی اش مورد تحسین قرار می گیرد. اگر می خواهید جکی چان جوان و با انگیزه را در اوج توان فیزیکی خود در یک فیلم افسانه ای ببینید که او را به شهرت رساند، این فیلم مناسب شماست.

بهترین فیلم های رزمی کمدی

۳- The Art of Self-Defense (2019)

در فیلم هنر دفاع شخصی ساخته رایلی استیرنز، یک مرد جوان (جسی آیزنبرگ) از یک استاد دوست داشتنی و در عین حال مرموز جودو (الساندرو نیوولا) کمک می گیرد تا اعتماد به نفس، مهارت های دفاع شخصی خود را بهبود بخشد و در نهایت به مردی تبدیل شود که احترام را در دیگران بر می انگیزد.

این فیلم به عنوان یک فیلم مدرن، حس طنز تاریک را بازتعریف کرده که مطمئناً برای تماشاگران سختگیر سینما جذاب خواهد بود. این فیلم پر است از کنایه ها و هجوهای ظریف به نسخه غربی هنرهای رزمی، دیالوگ های خاص، اکشن جالب کاراته ای و اتفاقات غیرمنتظره شگفت انگیزی است که در تریلر فیلم به آن ها اشاره ای نمی شود. همچنین، طرفداران الساندرو نیوولا باید بدانند که این فیلم شاید یکی از بهترین کارهای دوران حرفه ای او باشد!

بهترین فیلم های رزمی کمدی

۲- Big Trouble in Little China (1986)

در دردسر بزرگ در چین کوچک، کرت راسل نقش یک راننده کامیون سرسخت را بازی می کند که درگیر کشمکش با دنیای عجیب و جادویی زیرزمینی محله چینی ها در سانفرانسیسکو می شود و سعی می کند یک دختر زیبا (کیم کاترال) را از دست یک پیشگوی شیطان صفت نجات دهد.

این معروف ترین نقش کرت راسل با فاصله ای فراوان نسبت به دیگر نقش ها و یکی از بهترین فیلم های رزمی دهه باشکوه ۱۹۸۰ است. دردسر بزرگ در چین کوچک، یک خط داستانی بسیار عجیب و غریب دارد که در ترکیب با فانتزی، کمدی و هنرهای رزمی، یک ملغمه فراموش نشدنی از سرگرمی های سطح بالا ایجاد می کند. این فیلم از بسیاری جهات شبیه فیلم اژدها وارد می شود (۱۹۷۳) ساخته رابرت کلوز است و به همین دلیل ممکن است مورد توجه طرفداران بروس لی قرار بگیرد.

بهترین فیلم های رزمی کمدی

۱- Rush Hour (1998)

ساعت شلوغی ساخته برت رتنر داستان یک بازرس و استاد هنرهای رزمی هنگ کنگی (جکی چان) و یک کارآگاه عجیب و غریب و تهاجمی لس آنجلسی (کریس تاکر) را روایت می کند که برای نجات دختر ربوده شده یک دیپلمات چینی از دست مافیا همکاری می کنند.

به طور کلی، ساعت شلوغی و سه گانه ساعت شلوغی شاهکارهایی سینمایی با کمدی بی نقصی هستند که قدرت سرگرم کردن تمام نسل ها را دارند. از این فیلم به عنوان بهترین فیلم کمدی رزمی یاد می شود که صحنه های اکشن و مبارزه ای درجه یک، یک داستان میخکوب کننده، و استعدادهای کمدی کریس تاکر، یکی از محبوب ترین کمدین های آمریکایی، و جکی چان، موفق ترین رزمی کار / بازیگر جهان را در خود دارد.

و با توجه به این که ساعت شلوغی ۴ در حال ساخت است، حالا می تواند زمان خوبی برای رفتن به سراغ این فیلم های کمدی رزمی و دیدن دوباره این آثار کلاسیک افسانه ای باشد!

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =