به شغل رویایی خود دست یافتم

با تجارت محصول کود توانستم کار خود را از خورده فروشی به یک کسب و کار اینترنتی پر در آمد و شغلی رویایی تبدیل کنم که در ادامه مطلب خواهید خواند.

کود سبز

امروزه با پیشرفت علم ‌و به روز شدن دانش کشاورزان استفاده از کود سبز یک نوع فرصت طلایی برای رشد و تغذیه گیاهان می باشد. البته این نکته را باید بدانیم که خود کود سبز یا کود گیاهی هیچ نوع مواد غذایی به خاک اضافه نمی کند بلکه آن چیزی را که خود در حین رشد از خاک جذب کرده است را دوباره به خاک برمی گرداند. مهم ترین نتیجه ای که  کاشت گیاه برای تولید کود سبز برای ما به ارمغان می آورد افزایش ماده ارگانیک به خاک است، که باعث کیفیت بهتر خاک کشاورزی می شود و در عین حال مواد مغذی خاک را هم حفظ می کند و دوباره به خود خاک بر می گرداند تا توانایی حاصلخیزی خاک را افزایش دهد.

کاشتن مداوم محصولات کشاورزی در یک زمین باعث کم شدم مواد غذایی مفید در آن خاک می شود، برای آنکه یک محصول گیاهی به صرفه و اقتصادی را برداشت کنیم باید شرایط خاکی که در آن کشت انجام می دهیم مناسب و مطلوب باشد.

کود سولفات آمونیوم

در حالت کلی کود سولفات آمونیوم یک نوع نمک معدنی بوده که در صنعت کشاورزی کاربرد زیادی مانند استفاده در کود و غیره را دارد و می توانید سولفات آمونیوم گرانوله را طبق مشخصات ذکر شده در سایتها به صورت بسته بندیهای استاندارد به صورت عمده و فله تهیه کنید.

این مواد در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی را دارد ولی در کشاورزی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند، از این جهت که این مواد در تهیه کود موثر بوده و باعث می شود در رشد محصولات کشاورزی نقش مهم را داشته باشد.

همچنین از این مواد برای تولید انواع حشره کشها استفاده می شود. علت ترکیب این مواد برای تهیه کود، ویژگی آن است که می تواند در کاهش PH خاک بسیار موثر باشد و در کنار آن گوگرد و ازت خاک را تامین می کند که این امر موجب رشد گیاهان می شود.

کود هیومیک اسید

کود هیومیک اسید در دو نوع مختلف پودری و مایع در بازار محصولات کودی عرضه می شود.

این کود یکی از شناخته ترین کودهایی است که بین کشاورزان و باغداران برای مصرف رشد گیاه استفاده می شود و و یکی از دغدغه های مهم اینست که کدام مدل را بخریم؟ یکی از مهمترین مزایایی که کود هیومیک اسید دارد این است که باعث می شود خاک های سخت و سفت پوک بشوند و اغلب کشاورزانی که خاک زمین شان دچار این آسیب شده است به سمت استفاده از این کود روی بیاورند.

کود هیومیک اسید به جز این مزیت گفته شده، خواص دیگری هم دارد از جمله اینکه موجب افزایش ریشه زایی در گیاه و جذب بیشتر مواد مغذی در خاک توسط گیاه می شود. کود اسید هیومیک که به صورت مایع و پودری موجود است، هر دو نوع این کود از عناصر و ریز مغذی یکسانی تشکیل شده اند.

کود هیومیک اسید یک کود کامل شناخته شده برای رشد گیاه محسوب می شود.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 1 =