قدرتمندترین محصول بی ام و که هرگز تولید نشد؛ بی ام و M8 E31 با 640 اسب بخار قدرت

بی ام و M8 E31 که هرگز تولید نشد.

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

بی ام و M8 E31 را باید یکی از ارزشمندترین ساخته‌های شرکت بی ام و قلمداد کرد. بی ام و در سال ۱۹۹۰ میلادی از یک نسخه اولیه رونمایی کرد که نشان دهنده قدرت این شرکت در بخش تولید و مهندسی است. این مدل با توانایی تولید ۶۴۰ اسب بخار قدرت، از محصولات فعلی بی ام و در سال ۲۰۲۲ قدرتمندتر محسوب می شود.

موتور ۶.۱ لیتری V12 تنفس طبیعی با کد S70 که توسط «پل روشه» افسانه‌ای طراحی شده بود. توانایی تولید ۵۴۹ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۵۰۰ نیوتن متر را داشت.

بی ام و M8 E31

۹۰ درصد حداکثر گشتاور تولیدی موتور در دور کمتر از ۲۰۰۰ rpm موجود است که برای یک موتور تنفس طبیعی رقم خیره کننده‌ای است.

این موتور در نسخه پایه و استاندارد این قدرت را تولید می‌کرد.

بی ام و M8 E31

موتور قرار گرفته در بی ام و M8 E31 توانایی تولید ۶۴۰ اسب بخار و ۶۵۰ نیوتن متر را دارد. برای مقایسه جالب است بدانید که در حال حاضر قوی‌ترین محصول شرکت بی ام و M5 CS با حداکثر قدرت ۶۲۷ اسب بخار قدرت عرضه می‌شود.

بی ام و M8 E31

این موتور بعدتر به مک لارن F1 افسانه‌ای نیز راه پیدا کرد تا این خودرو به سریع ترین وسیله نقلیه تولیدی در قرن ۲۰ تبدیل شود.

مک لارن F1 GTR در مسابقات لمانز نیز به قهرمانی رسید تا این موتور را به یکی از جاودانه‌های صنعت خودروسازی تبدیل کند.

بی ام و M8 E31

گیربکس ۶ سرعته دستی وظیفه انتقال قدرت به چرخ‌های عقب را داشت. گرچه بی ام و هرگز این مدل را تولید نکرد و تنها یک نسخه از آن تولید شده است.

با این وجود انتظار می‌رود که حداکثر سرعت این مدل به راحتی به بالای ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و صفر تا صد را در کمتر از ۴ ثانیه پر کند.

بی ام و M8 E31

چرخ‌های این مدل نیز ۱۷ اینچی بود و در اویل دهه ۱۹۹۰ که حکمرانی فراری F40، F50 و پورشه ۹۵۹ در بخش خودروهای اسپرت با عملکرد بالا بوده است، بی ام و با عرضه این مدل می‌توانست به جنگ این دست از سوپرخودروها برود.

بی ام و M8 E31

بی ام و برای سبک سازی این مدل تا جای ممکن از فیبرکربن و قطعات سبک وزن استفاده کرده است.

حتی شیشه‌های کناری نیز از نوع پلاستیکی «پلکسی» است.

بی ام و هرگز قصد تولید این مدل را نداشت و به نوعی آن را باید ارزشمندترین محصول شرکت M دانست که هرگز تولید نشده است.

قدرتمندترین مدل نسل اول سری ۸ را باید ۸۵۰CSi دانست که از همین موتور اما با حجم کمتر برابر با ۵.۶ لیتر و حداکثر قدرت ۳۷۵ اسب بخار بهره می‌برد.

بی ام و اولین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی تصاویری از این خودروی ارزشمند را منتشر کرد.

گفتنی است که حالا نسل دوم بی ام و سری ۸ پس از سال‌ها غیبت مجددا به صورت کوپه، گرند کوپه ۴ درب و سقف تاشو کابریولت تولید می‌شود.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =