تداوم سلطه سونی بر بازار سنسورهای دوربین موبایل ؛ کاهش سهم سامسونگ!

تداوم سلطه سونی بر بازار سنسورهای دوربین موبایل ؛ کاهش سهم سامسونگ!

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از تکراتو

در بازار سنسورهای دوربین موبایل در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ سامسونگ بعد از سونی در جایگاه دوم سنسور تصویر CMOS برای دوربین قرار گرفته است.

قرارگیری سامسونگ در جایگاه دوم بازار سنسورهای دوربین موبایل در حالی رقم خورده که فاصله میزان سهم بین دو شرکت سونی و سامسونگ بسیار زیاد است. به‌نظر در سه ماه سوم سال ۲۰۲۲ افزایش برتری محسوس سهم سونی نسبت به سامسونگ در بازار حسگرهای تصویر دوربین موبایل را شاهد هستیم.

بیشتر بخوانید: بررسی دوربین شیائومی ۱۲ تی پرو ؛ پیش‌نمایشی از دوربین گلکسی S23 اولترا

برترین‌های بازار سنسورهای دوربین موبایل

به عقیده ناظران بازار یکی از دلایل موفقیت سونی، غول فناوری ژاپنی، ثبت سفارشات دستگاه‌هایی مانند Xiaomi 12S Ultra بوده است. البته این تک مدل گوشی فروش بالایی به ثبت نرسانده و به نظر بهتر است علت این میزان فروش سنسورهای دوربین موبایل سونی را ناشی از دوربین‌های آیفون‌ها بدانیم.

لازم به ذکر است که اواسط سال ۲۰۲۱، سامسونگ سهم ۲۹ درصدی از بازار سنسور دوربین CMOS را در اختیار داشته و سهم بازار سونی هم در این مدت ۴۶ درصد بوده است. به نظر سونی همچنان در پی افزایش فاصله بین خود و سامسونگ خواهد بود و ناظران بازار بر عقیده تداوم این روند پافشاری می‌کنند.

حال مطابق با گزارش شرکت تحقیقاتی Omdia، سونی با سهم ۵۱.۶ درصد، برند صدرنشین در بازار سنسور تصویر CMOS در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ بوده که پس از آن، برند سامسونگ رتبه دوم را  با سهم ۱۵.۶ درصد در اختیار داشته و در رتبه های بعدی Omnivision، Onsemi و GalaxyCore قرار دارند که جزئیات سهم هر کدام از آن‌ها به شرح زیر است:

  • Omnivision رتبه سوم با ۹.۷ درصد
  • Onsemi رتبه چهارم با ۷ درصد
  • GalaxyCore رتبه پنجم با ۴ درصد
  • SK Hynix با رتبه ششم ۳.۸ درصد

طبق گزارش‌ها، فروش سنسور دوربین CMOS سامسونگ در سه ماهه سوم ۲۰۲۲ معادل ۷۴۰ میلیون دلار به ثبت رسیده که نسبت به عدد ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیون دلار معمول در سه ماهه قبلی کاهش یافته است. طبق انتظارات سونی حسگرهای تصویر CMOS را برای سری آیفون ۱۵ اپل هم در آینده تامین خواهد کرد که حتی ممکن است پیشتازی خود را در این بازار بیشتر هم کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره رتبه‌بندی بازار سنسورهای دوربین موبایل چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

منبع تکراتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =