تظاهر به بارداری توسط زن چینی برای قاچاق صدها پردازنده + ویدیو

تظاهر به بارداری توسط زن چینی برای قاچاق صدها پردازنده + ویدیو

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

هر چند وقت یک‌بار با روش‌های عجیب‌وغریبی برای قاچاق قطعات الکترونیکی روبه‌رو می‌شویم و حالا مأموران در چین، با یکی از عجیب‌ترین آن‌ها مواجه شده‌اند: تظاهر به بارداری برای قاچاق ۲۰۰ پردازنده نسل دوازدهم اینتل!

طبق گزارش‌های منتشر‌شده، به گفته مقامات گمرک چین، این زن به نام ژائو، ساکن شهر جوهای در گوانگ‌دونگ چین است. او اخیراً به ماکائو آمد و سعی داشت تا از طریق بندر Gongbei در جوهای به سرزمین اصلی چین برگردد. با این حال، در حین حضورش در بندر، گمرک چین متوجه موضوع مشکوکی در مورد زن شد و از او خواستند تا بازرسی شود.

قاچاق پردازنده‌های اینتل با کمک شکم مصنوعی

این زن مدعی شده بود که ۵ تا ۶ ماه باردار است، اما مأموران گمرک پس از بررسی دقیق متوجه شدند که یک شکم مصنوعی تقلبی به زن چسبیده شده است. آن‌ها پس از برداشتن شکم تقلبی، در مجموع ۲۰۲ پردازنده اینتل و ۹ گوشی موبایل را در داخل این عضو مصنوعی بدن پیدا کردند. تمام این محصولات توسط نوار چسب محکم شده بودند و زن قصد داشت تا با این کار از پرداخت مالیات فرار کند.

در گزارش‌ها تأیید شده که تمام پردازنده‌های اینتل پس گرفته شده از این زن، پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل Alder Lake هستند و همچنین به نظر می‌رسد که گوشی‌های موبایل، جدیدترین مدل‌های آیفون اپل باشند.

این اولین‌باری نیست که چنین موردی در گمرک چین کشف می‌شود؛ زیرا در اوایل سال جاری میلادی نیز فردی دستگیر شده بود که ۱۶۰ پردازنده Alder Lake اینتل را به بدنش چسبانده بود. با توجه به شباهت بین این دو پرونده، به نظر می‌رسد این یک تاکتیک رایج است که توسط چینی‌ها انجام می‌شود.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 9 =