تلگرام با قابلیت استفاده از شماره ناشناس برای ثبت‌نام بروز شد

تلگرام با قابلیت استفاده از شماره ناشناس برای ثبت‌نام بروز شد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

پیام‌رسان تلگرام سال‌ها بود که برای ثبت‌نام از کاربران می‌خواست سیم کارت داشته باشند و شماره خود را به این سرویس بدهند. اما حالا در آپدیت جدید این اپلیکیشن، این پیش‌نیاز از بین رفته و امکان ساخت شماره مجازی ناشناس برای ثبت نام فراهم شده است.

همه دستگاه‌های موجود در بازار سیم کارت ندارند و با توجه به عرضه آیفون‌های بدون سیم کارت در آمریکا، تلگرام هم قدم در مسیر پشتیبانی از شماره‌های مجازی گذاشته است. این شرکت در بروزرسانی پیام‌رسان خود نیاز به سیم کارت را حذف کرده و با همکاری وب‌سایت Fragment به کاربران اجازه می‌دهد تا با ساخت یک شماره ناشناس مجازی بتوانند از قابلیت‌های مختلف این سرویس استفاده کنند.

وب‌سایت Fragment که پیش‌تر برای فروش نام‌های کاربری تلگرام راه‌اندازی شده بود، حالا شماره‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که خصوصی و درست مثل سیم کارت‌ها، منحصر به خود شماست. البته این شماره‌ها که با پیش‌شماره ۸۸۸ عرضه می‌شوند، رایگان نیستند و در ازای دریافت هزینه به فروش می‌رسند.

تایمر حذف سراسری پیام‌ها در تلگرام

این بروزرسانی همچنین ویژگی‌های دیگری را برای حفظ حریم خصوصی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. یکی از این ویژگی‌ها که قبلاً هم به نحو دیگری در اختیار کاربران قرار داشت، تایمر حذف خودکار چت‌هاست. پیش‌تر این ویژگی فقط برای چت‌های تکی وجود داشت، اما حالا می‌توانید آن را به‌صورت سراسری برای تمام چت‌ها فعال کنید تا با گذشت یک مدت زمان خاص، تمام گفتگوهای جدید حذف شوند.

البته این ویژگی در حالت پیش‌فرض باعث حذف پیام‌هایی می‌شوند که از زمان تعیین تایمر ارسال شده باشند. اما اگر بخواهید، می‌توانید به‌شکل دستی معین کنید که امکان حذف پیام‌های قبلی با تایمر در کدام چت‌ها وجود داشته باشند.

نسل جدید تاپیک‌ها در گروه‌ها

دیگر قابلیت جدید آپدیت تلگرام، تغییراتی در بخش تاپیک‌هاست که با عنوان Topics 2.0 معرفی شده است. این بروزرسانی به کاربران اجازه می‌دهد تا حتی در صورت فعال‌شدن تاپیک‌ها در یک گروه، بتوانند پیام‌ها را مانند قبل بدون دسته‌بندی ببینند. به‌علاوه، حالا شمارنده پیام‌ها در فهرست تاپیک‌ها با توجه به این که شما قبلاً به کدام تاپیک سر زده‌اید با یکدیگر فرق می‌کنند. همچنین حالا هر گروه می‌تواند حداکثر پنج تاپیک پین‌شده داشته باشد.

قابلیت بعدی برای گروه‌ها، فیلتر Aggressive Anti-Spam است. این ویژگی به مدیران گروه‌های بزرگ با بیش از ۲۰۰ عضو اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به ابزارهای شخص ثالث، از طریق الگوریتم‌های خودکار به مدیریت پیام‌های اسپم بپردازند. آنها همچنین می‌توانند اشتباهات این الگوریتم‌ها را به تلگرام گزارش کنند.

افزون بر این، تلگرام حالا به کاربرانی که آیدی عمومی ندارند و نمی‌خواهند شماره خود را در اختیار بقیه بگذارند، اجازه می‌دهد تا یک کد QR موقتی ایجاد کرده و از طریق آن اکانت خود را در اختیار فرد یا افرادی قرار دهند که می‌خواهند با آنها حرف بزنند.

آخرین ویژگی نسخه جدید تلگرام افزایش جزئیات بخش Storage Usage در اندروید است. این بخش حالا به شما نشان می‌دهد که هر چت چقدر فضا بر روی دستگاه شما اشغال کرده است.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + پانزده =