تولید انواع ترشی یک چاشنی برای ثروتم بود

اینکه بنده امروز به عنوان یکی از افراد ثروتمند شناخته شده ام تنها یک دلیل دارد آن هم وارد شدن به عرصه انواع ترشی بود که این محصول را در منزل تولید می کردم و بین دوستان و آشنایان به فروش می رساندم اما رفته رفته با توجه به بالاتر رفتن میزان مشتری ها تصمیم به توسعه کسب و کارم گرفتم و خیلی زود ثروتمند شدم.

ترشی بادمجان شکم پر

ترشی از جمله چاشنیهای بسیار خوشمزه و پرطرفدار ایرانی می باشد و بانوان ایرانی در آماده نمودن ترشی به صورت فوری تبحر زیادی دارند و قیمت ترشی بادمجان شکم پر بستگی به نوع ترشی و کیفیت آن دارد و این که نوع ترشی صنعتی یا خانگی باشد قیمت آن متغیر است.

در فصل تابستان بهترین زمان است که خانمهای ایرانی به تهیه ترشیجات مختلف می پردازند و در فصل زمستان آن را مصرف می کنند.

تهیه هر محصولی به شکل کارخانه‌ای برای این که آن محصول مدت زمان بیشتری سالم بماند از مواد نگهدارنده و رنگهای خوراکی استفاده می کنند که این باعث آسیب به بدن می شود لذا بهتر است ترشی را در منزل تهیه کنید و آن را با لذت نوش جان نمایید.

ترشی لیمو ترش

قیمت ترشی لیمو ترش برای هر شهری متفاوت است زیرا به شکل متفاوتی تهیه می شود که هر کدام طعمهای عالی دارد ولی اکثر مواد اولیه آنها یکسان است و فقط در میزان چاشنیهایی که به آنها افزوده می شود تفاوت دارند.

مواد اولیه ترشی لیمو ترش شیرازی شامل لیمو ترش، نمک، دانه های خردل سیاه، پودر فلفل قرمز، زردچوبه، شکر قهوه ای، آبلیمو و سرکه می باشد.

از لیمو ترش برای مصارف مختلفی مانند ترشی، مربا و غیره استفاده می شود و حتی می توان آن را در کنار غذا به صورت خام مصرف کرد.

ترشی لیته     

یکی از بهترین خوراکیهایی که در کنار برخی غذاها سرو می شود، ترشی لیته است که در شهرهای جنوبی مثل جهرم و در شهرهای شمالی مثل رشت با طعمها و مزه های مختلف تولید می‌ شود و طرفداران بسیار زیادی دارد.

قیمت ترشی لیته متفاوت است زیرا هم به صورت صنعتی و هم به صورت خانگی تولید می‌ شود که در نوع صنعتی ماندگاری آن بسیار طولانی مدت است و می‌ توان با خرید این محصول تا مدتهای طولانی از آن استفاده نمود بدون اینکه طعم و مزه این خوراکی تغییر پیدا کند.

بیشتر افراد با نزدیک شدن به فصلهای سرد سال اقدام به تهیه ترشی می نمایند که یکی از محبوب ترین ترشیهای در بین خانوارهای ایرانی ترشی لیته جنوبی و خیارشور ریز است که در کنار بسیاری از غذاها به عنوان بهترین چاشنی مورد استفاده قرار می گیرد.

ترشی لیته که از خوش طعم ترین ترشیها به شمار می‌رود به دلیل عطر و طعم بی نظیر خود در کنار برخی غذاها مثل کتلت و آبگوشت قرار می گیرد و موجب افزایش اشتها نیز می شود.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 13 =