تکلیف رجیستری آیفون 14 چه زمانی مشخص می‌شود؟

تکلیف رجیستری آیفون ۱۴ چه زمانی مشخص می‌شود؟

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از تکراتو

طبق اطلاعاتی از انجمن واردکنندگان موبایل، به نظر باید برای روشن شدن تکلیف رجیستری آیفون ۱۴ تا آذر ماه منتظر بمانیم. بنابراین بلاتکلیفی فعلاً ادامه دارد.

با اینکه بیش از یک ماه از عرضه آخرین مدل گوشی آیفون گذشته، اما هنوز تکلیف رجیستری آیفون ۱۴ مشخص نیست و اندک اطلاعاتی در این مورد تنها از روی گمانه‌زنی‌ها بر اساس شنیده‌ها در دست است. طبق یکی از همین شنیده‌ها محمدرضا عالیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، ضمن اشاره به بلاتکلیفی رجیستری این سری از آیفون، اعلام کرد که ابتدای آذرماه امسال درباره‌ی رجیستری این مدل گوشی تصمیم‌گیری خواهد شد.

بیشتر بخوانید: لاکچری ترین نسخه آیفون ۱۴ معرفی شد؛ خودنمایی آیفون ۱۴ طلایی ۱۳۵ هزار دلاری

زمان مشخص شدن تکلیف رجیستری آیفون ۱۴

با وجود اینکه از واردات و ثبت این‌ گوشی‌ها یک ماه گذشته اما کماکان کاربران این گوشی‌ها با مشکل عدم رجیستری آیفون ۱۴ روبرو بوده و تازه هفته گذشته اعلام شد که خریداران این گوشی که قبلاً وارد ایران شده‌اند، می‌توانند سیم‌کارت را خارج و دوباره وارد کنند تا فعالیت این گوشی‌ها یک ماه دیگر به‌طور موقت تمدید شود.

محمدرضا عالیان سخنگو انجمن واردکنندگان موبایل

عالیان در ادامه در خصوص آینده‌ این گوشی هوشمند در زمینه رجیستری گفت:

«واقعاً امیدواریم مشکل رجیستری این گوشی‌ها حل شود چون دلیل منطقی رجیستر نشدن آن را به ما اعلام نکرده‌اند. هنوز ابهام داریم که چرا آیفون ۱۳ رجیستر می‌شود اما ۱۴ نمی‌شود. پیش‌بینی‌ می‌شود که تا به حال حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار گوشی آیفون ۱۴ در بازار به فروش رسیده باشد، حتی اگر فرض را بر این بگیریم که ۱۰ هزار تا از این مدل گوشی موبایل دست مردم است، یعنی با ۱۰ هزار کاربری مواجه هستیم که هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ اعتماد آسیب جدی دیده‌اند».

این مشکل نه تنها برای واردکنندگان عمده بلکه برای کسانی که این گوشی را برای مصرف شخصی خریده و به صورت مسافری وارد کردند هم وجود دارد. اکنون با وجود اینکه گوشی‌ها در گمرک ارزش‌گذاری شده‌اند اما نمی‌شود هزینه‌ای برای آن پرداخت کرد. بنابراین امکان استفاده از آن‌ها هم وجود ندارد.

در این رابطه در هفته گذشته سامانه همتا اعلام کرد که تمامی گوشی‌های آیفون ۱۴ موجود در بازار قاچاق بوده و به واحدهای صنفی توصیه کرد تا زمان روشن شدن تکلیف آن‌ها از واردات و فروش این گوشی‌ها خودداری کنند. با این حال دو روز پس از انتشار این خبر، گمرک اعلام کرد گوشی‌های واردشده ازطریق مسافری قاچاق نبوده اما به دلیل اینکه پرداخت حقوق و عوارض گمرکی برای مسافر امکان‌پذیر نیست، بنابراین فعال‌سازی آن گوشی هم ممکن نخواهد بود.

با وجود اعلام عدم رجیستری آیفون ۱۴، اما مسئولان همچنان درباره علل این امر سخنی نگفته و تاکنون پیگیری‌های صورت گرفته از گمرک برای زمان دقیق برطرف شدن این مشکل هم بی‌نتیجه بوده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره روشن نبودن تکلیف رجیستری آیفون ۱۴ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

منبع تکراتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + دوازده =