ثروت برای من در جیوه آمیخته شده بود

مسیر رسیدن به ثروت پر از تله و دام است و دقیقا به همین خاطر است که اکثر مردم از آن عبور نمی کنند. برای ثروتمند شدن در حوزه جیوه، تمام خطرات را قبول کردم و پا به عرصه جیوه نهادم. این گام، گام اصلی من برای ورود به دنیای ثروتمندان بود. ثروتم را مدیون کار در بازار جیوه این ماده کمیاب هستم.

جیوه قرمز در رادیو قدیمی

امروز جیوه قرمز در رادیو قدیمی به دلیل اینکه کمیاب است، نسبت تقاضای به عرضه اش زیاد شده است و قیمت جیوه را بالا برده است. جیوه کاربرد های بسیار زیادی دارد و در آزمایشگاه ها دستگاه تست جیوه قرمز استفاده می شود و برای تولید الکترود ها و کاتالیزور ها کاربرد دارد.

با اطلاع داشتن از اینکه جیوه سمی است ولی هنوز مقدار کمی از  مواد در لامپ فلورسنت، لامپ تصویر تلویزیون و باتری ها استفاده می شود.

در بین فلزات ، جیوه قرمز یک حلال مناسب است و طلا و نقره به آسانی در جیوه حل می شود. ترکیبات جیوه استفاده های زیادی دارد برای مثال: سولفات مرکوریک که به عنوان کاتالیزور در مراکز تحقیقاتی استفاده می شود.

جیوه نقره ای با چگالی ۱۴

ورود جیوه به هواپیما ممنوع است، زیرا وقتی آلومینیوم و جیوه در تماس با هم قرار داده شوند، سریعا با هم ترکیب شده و ملغمه می سازند و اکسید آلومینیوم که پوشش محافظ هواپیما محسوب می شود در این ملغمه از بین می رود. یکی از مهم ترین کاربرد هایی که جیوه نقره ای با چگالی ۱۴ را به شهرت جهانی رسانده، استفاده از آن در صنایع ساخت مواد انفجاری است.

شاید تا به حال نمی دانستید که از جیوه در ساخت بمب اتم استفاده می شود، فولیمینات جیوه یکی از ترکیبات عنصر جیوه است که در صنایع دفاعی و در ساخت بمب ها به عنوان چاشنی از آن استفاده می شود.

فریب قیمت های نجومی و میلیون دلاری موجود در شایعات را نخورید چراکه قیمت جیوه نقره ای پائین تر از آن چه گمان می کنید است.

جیوه قرمز در رادیو

درمورد مبحث جیوه قرمز باید گفت که چون در گذشته از اهمیت این ماده بی اطلاع بوده اند، در وسایل الکتریکی مثلا در رادیو های قدیمی مارک توشیبا استفاده می شده، جیوه قرمز در رادیو و بعدها که از اهمیت این ماده اطلاع پیدا کردند و نیز دانشمندان از سمی و خطرناک بودن این ماده اطلاعاتی به دست آوردند استفاده ی این ماده در وسایل الکتریکی قطع شد و برای آن جایگزین هایی ساخته شد.

جیوه قرمز حلالی برای اورانیوم ۲۳۵ و رادیو اکتیو ۲۳۵ بوده و در فرایند ذخیره سازی اورانیوم و رادیو اکتیو کاربرد داشته زیرا می توان با استفاده از جیوه ی قرمز این دو را تقطیر کرده و به راحتی از هم جدا کرد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 1 =