حراج آستون مارتین کلاسیک جیمز باند

حراج آستون مارتین کلاسیک جیمز باند

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

استون مارتین DB5 اولین خودروی جیمز باند نبود، اما قطعاً نمادین‌ترین آن‌ها بود که در مجموع در هشت فیلم ۰۰۷ حضور داشت. سر شان کانری فقید، جیمز باند اریجینال، تا زمان مرگش در سال ۲۰۲۰ یکی از آن‌ها را در اختیار داشت. همان DB5 در یک حراجی در هفته خودرویی مونتری به مبلغ ۲،۴۲۵،۰۰۰ دلار فروخته شد که از حدس و گمان اولیه کارشناسان بیشتر بوده است. بخش زیادی از این مبلغ در اختیار صندوق بشردوستی شان کانری قرار گرفته است.

خریدار ناشناس علاوه بر مالکیت بخشی از تاریخ، می‌تواند از یک جلسه رانندگی شخصی با سر جکی استوارت قهرمان فرمول ۱ نیز لذت ببرد. استوارت و شان کانری دوستان قدیمی بودند.

نگاهی به تاریخچه آستون مارتین DB5 شان کانری

این DB5 اولین بار در فیلم گلدفینگر محصول ۱۹۶۴ ظاهر شد. البته مدلی که به تازگی به فروش رسیده، دارای تمام سلاح‌ها و ابزارهایی که خودروی باند با آن‌ها شناخته می‌شد نبوده است. در واقع از این خودرو در فیلم استفاده نشد، بلکه خودروی شخصی کانری بود که در سال ۲۰۱۸ خریداری شد. این خودرو در شرایط عالی قرار داشت و رنگ آن مشکی بود، اما به رنگ خاکستری برفی رنگ‌آمیزی شد تا با خودروهایی که مامور ۰۰۷ در آن فیلم داشت مطابقت داشته باشد.

شان کانری

این DB5 در خانه شان کانری در سوئیس نگهداری می‌شد. کانری عاشق این خودرو بود اما هرگز نتوانست از رانندگی با آن لذت ببرد چون با بالا رفتن سنش سفر به اروپا برای او سخت‌تر شده بود. کانری تا زمان مرگش در اکتبر ۲۰۲۰ در سن ۹۰ سالگی در باهاما زندگی می‌کرد.

در سال ۲۰۱۸، استون مارتین اعلام کرد که مدل‌های بعدی آستون مارتین DB5 را خواهد ساخت. در مجموع ۲۵ نسخه با قیمت ۳.۵ میلیون دلار ساخته شد که شامل تمام ابزارهایی بود که در فیلم جیمز باند با بازی شان کانری وجود داشت. تولید این مدل‌ها از سال ۲۰۱۹ آغاز شده بود.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − ده =