خرید کتاب کودک و نوجوان

مروزه در مدارس و مهد کودکها از کتاب کودک و نوجوان متناسب با فرهنگ ایرانی استفاده و موجب می شود که افراد از کودکی یک سری از مسائل مهم و کاربردی را یاد بگیرند.

در کتابهای کودک تمامی متنها به زبان ساده و روان روی کاغذ سفید نوشته شده است به گونه ای که در سنین پایین درک مطالب برای خواننده کتاب امکان پذیر باشد و بتواند پیام و نکته آموزشی آن متن را فرا بگیرد.

اگر کتاب کودک و نوجوان را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که اکثر آنها آموزشی بوده و در هر کدام سعی کرده اند که مطلب اصلی را در غالب داستان و یا شعر آموزش دهند.

با توجه به اینکه کتابهای موجود در سایت آراد برندینگ در دسته بندیهای مخصوص به طور مرتب قرار گرفته اند و شما می توانید با مراجعه به دسته بندی موضوع  و بازه سنی مورد نظر خود کتاب کودک و یا کتاب نوجوان دلخواه خود را انتخاب کرده و خریداری نمایید.

خواندن و مطالعه کتاب موجب می شود تا حافظه تقویت شود همچنین اگر فردی از کودکی بتواند مطالعه کتاب را جزو برنامه های روزانه خود قرار دهد با اطمینان می توان گفت که در بزرگسالی هر چقدر که مشغله زندگی او افزایش یابد باز هم با توجه به این که به این روند عادت دارد مطالعه کتاب برای او در طول روز یکی از واجبات می شود و به هر طریقی که شده زمانی از طول روز را به آن اختصاص می دهد.

خرید کتاب نوجوان

در دنیایی زندگی می کنیم که پر از اطلاعات است و همه روز به این اطلاعات افزوده می شود و چه بهتر که از سنین پایین برای افزایش اطلاعات عمومی در زمینه سلامت و آموزش و دادن اطلاعات درباره بیماریهای مختلف کودکان و نوجوانان را آگاه سازیم.

خواندن کتاب یکی از روشهای بسیار عالی و مهم برای تاثیر گذاری و آموزش و پرورش، رشد فکری و تعالی کودکان می باشد در کتاب تغذیه کودکان با استفاده از اشکال میوه، صیفیجات و سبزیجات با توجه به تصاویر اطلاعاتی را به شکل خیلی ساده و قابل بیان برای کودکان توضیح می دهند.

باید توجه داشت به این نکته که با خرید کتاب نوجوان با استفاده از اشکال و تصاویر مطالب به صورت طبقه بندی شده وارد حافظه کودکان می شود و همینطور جنبه بصری و خوشایندی را برای کودکان ایجاد می کند کودک با نگاه کردن به این تصاویر در ضمیر ناخودآگاهشان اطلاعات را ذخیره می کنند.

سنین کودکی بهترین زمان برای گرفتن اطلاعات می باشد چرا که در این سن سلولهای سطحی مغز بسیار جوان بوده و اطلاعات را در خود ذخیره می کنند تا در صورت نیاز با کوچکترین اشاره و دیدن تصاویر اطلاعات در ذهن کودکان یادآوری می شود در واقع هر زمان که تصاویر برای کودکان نمایان شود تداعی و یادآور آن اطلاعات می باشد که به این امر شرطی شدن می گویند.

در واقع با شرطی شدن ذهن کودکان را می توان آماده دریافت اطلاعات بسیار زیاد و کاربردی نمود همچنین سنین نوجوانی بسیار دورهه حساسی از طول عمر می باشد چرا که افراد در این سن با آموزش و پرورش مسیر هدفهای خود در آینده را تعیین می نماید و به نوعی لحظه‌های سرنوشت‌ساز برای تعیین مسیر زندگی افراد می باشد.

کتاب کودک و نوجوان

برخی از کتابها از طریق بازی کودکان را برای دروس مدرسه آماده می کنند برای مثال برخی از این کتابها آموزش ریاضیات را با شکلهای کارتونی مانند توپ آموزش داده و موجب می شوند کودک قبل از ورود به مدرسه یک پیش زمینه ای درباره درس ریاضی داشته باشد.

نویسندگان این مدل کتابها باید با روحیه کودکان و اخلاقیات آنها آشنا باشند و عادتهای آنها را بدانند تا بتوانند یک غالب مناسب جهت آموزش برای کودکان طراحی کرده و از آن نتیجه مثبت بگیرند.

با توجه به اینکه در بین کتاب کودک و نوجوان ، کتابهایی که برای نوجوانان نوشته شده است مطالب پیشرفته تر و تخصصی تر نوشته می شود نسبت به کتاب کودک و هر کتاب مناسب یک بازه سنی خاص می باشد.

نوشتن کتاب برای کودک و نوجوان اصول خاصی داشته و باید تمامی طراحان و نویسندگان این کتابها آن قوانین را در نظر بگیرند همچنین این کتابها دارای سایزهای مختلفی بوده و به مدلهای کوچک آن کتابچه و یا کتاب جیبی می گویند.

افراد در سنین نوجوانی داره کنج کاوی و شور انگیزه بسیار بالایی می باشند مسائل و اطلاعات جدید می تواند آنها را بسیار کنجکاو نموده به طور کل مسیر زندگیش را تغییر دهد.

نوجوانانی که به اطلاعات زیستی در زمینه سلامت و بیماری علاقه نشان می دهند می‌توانند با مطالعه و پیگیریهای مداوم در آینده ای نه چندان دور در شغلهای پزشکی و پیراپزشکی و فعالیتهای خود را شروع نمایند و یکی از بهترینهای رشته خود شوند که همه اینها مستلزم سرمایه گذاری در سنین کودکی و نوجوانی آنها می باشد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 16 =