خودروهای برقی چینی اسکای ول در کمتر از 8 دقیقه شارژ می‌شوند

خودروهای برقی چینی اسکای ول در کمتر از ۸ دقیقه شارژ می‌شوند

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

برند اسکای ول یکی از نام‌های جدید چینی در حوزه خودروهای برقی است. خودروی مشهور این برند، اسکای ول ET5 نام دارد که توسط کنسرسیوم مشترک کرمان موتور و گروه مپنا برای عرضه به بازار ایران آماده شده است. درهمین‌حال، خودروساز چینی بر توسعه فناوری‌های جدید در‌زمینه خودروهای برقی تحقیق می‌کند. جدیدترین دستاورد این شرکت ثبت زمان شارژ باتری در کمتر از ۸ دقیقه است.

درحال‌حاضر بزرگ‌ترین چالش پیش روی خودروهای برقی مدت‌زمان شارژ باتری‌هاست. شارژ باتری اکثر خودروهای برقی حتی در حالت سریع حدود ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد. این درحالی است که پرکردن باک بنزین به زمان بسیار کمتری نیاز دارد. به همین دلیل خودروسازان مختلف در تلاشند تا مدت‌زمان شارژ باتری‌ها را کاهش دهند.

فناوری شارژ فوق‌سریع اسکای ول در کنار افزایش برد خودروها

شرکت اسکای ول اخیراً از فناوری شارژ جدید در کنفرانس زیست‌محیطی فناوری اسکای ورث رونمایی کرد. این فناوری شامل شارژ فوق‌سریع باتری با ولتاژ بیش از ۸۰۰ ولت است که باتری خودرو را در کمتر از هشت دقیقه تا ۱۰۰ درصد شارژ می‌کند. علاوه‌براین، با بهبود فناوری باتری‌های به‌کار‌رفته در محصولات این خودروساز، برد محصولات اسکای‌ ول تا ۱۲۸۰ کیلومتر افزایش خواهد یافت.

برند اسکای ول زیرشاخه خودروسازی مجموعه اسکای ورث است که به‌صورت تخصصی در‌زمینه تولید و ارائه خودروهای برقی فعالیت دارد. این شرکت فعالیت خود را در سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز کرد و اکنون علاوه بر آسیا، در بازار دیگر قاره‌ها نیز حضور دارد. این شرکت طی سال جاری میلادی، ۴۰۰ ایستگاه شارژ را در شهرهای مختلف چین احداث کرده است.

به‌زودی محصول شاخص این شرکت، یعنی اسکای ول ET5، توسط شرکت نبکا به بازار ایران عرضه خواهد شد. این خودرو یک کراس‌اوور کوچک شهری است که قابلیت استفاده به‌عنوان خودروی حمل‌ونقل شهری یا خودروی خانوادگی را دارد.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 4 =