خودرو برقی شیائومی SU7 مکس، با 40 ثانیه شارژ 10 کیلومتر را طی می‌کند

شیائومی به تازگی از اولین خودرو برقی خود با نام SU7 رونمایی کرد و این دستگاه از ۲۸ مارس (۹ فروردین‌ ۱۴۰۳) روانه بازار چین شده است. حالا یکی از کاربران، توان و سرعت شارژ نسخه SU7 مکس این خودرو را با ایستگاه سوپرشارژ هوآوی آزمایش کرده است که نتایج قابل‌توجهی به دست آمده است.

براساس گزارش‌های منتشرشده، نتایج این آزمایش نشان می‌دهد که توان ورودی به خودرو در حدود ۱۸۰ کیلو وات است. در نتیجه این خودرو پس از تنها ۳۰ تا ۴۰ ثانیه شارژ، می‌تواند ۱۰ کیلومتر مسافت را طی کند.

آزمایش خودرو برقی شیائومی SU7 مکس

همچنین طبق اطلاعات موجود در صفحه کنترل خودرو، در مسافت ۲۱۶ کیلومتری، زمان باقی‌مانده از شارژ خودرو ۲۶ دقیقه بوده است. در این مرحله مصرف برق خودرو شیائومی ۱۸۱ کیلووات و ولتاژ شارژ آن ۷۵۳ ولت بوده است.

بر اساس برخی آزمایش‌های انجام‌شده دیگر، یک شارژر ۶۰۰ کیلوواتی می‌تواند خودرو برقی شیائومی SU7 مکس را در ۴۷ دقیقه تا ۹۹ درصد شارژ کند، در حالی که حداکثر و متوسط قدرت شارژ آن به ترتیب حدود ۲۷۶ کیلووات و ۱۴۰ کیلووات بوده است.

خود شیائومی با انجام آزمایش‌هایی ادعا کرده که SU7 مکس می‌تواند پس از ۵ دقیقه شارژ، مسافت ۲۲۰ کیلومتری و پس از ۱۵ دقیقه شارژ، مسافت ۵۱۰ کیلومتری را طی کند. با این وجود، خودرو برقی شیائومی با هر ۳ تا ۴ ثانیه شارژ می‌تواند بین ۱.۷ تا ۲.۲ کیلومتر را طی کند که این میزان از آزمایش‌های انجام‌شده توسط کاربران با ایستگاه شارژ هواوی بیشتر است.

شیائومی همچنین اعلام کرده که خودروهای SU7 را با بیش از ۲۰۰۰ مدل مختلف ایستگاه شارژ از برندهای مختلف آزمایش کرده است. بنا به گزارش‌ها، غول فناوری چینی همچنین برای انجام تست‌های شارژ خودرو خود با موسسات شخص ثالث همکاری کرده است و با توجه به نتیجه، خودرو آن‌ها با اکثر گزینه‌های موجود سازگار است.

<دیجیاتو / منبع

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 7 =