درآمد سه‌ماهه چهارم سال 2022 سامسونگ اعلام شد

درآمد سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ سامسونگ اعلام شد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

سامسونگ نتایج نهایی سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ و سال مالی ۲۰۲۲ خود را منتشر کرده که طبق آن، سود این شرکت به کمترین میزان خود در هشت سال گذشته رسیده است. برای کاهش سود سامسو‌نگ به عواملی از جمله تداوم رکود اقتصادی جهانی، افزایش هزینه‌ها و کاهش تقاضا برای گوشی‌های هوشمند و سایر لوازم الکترونیکی اشاره شده است.

طبق گزارش SamMobile، درآمد سامسونگ الکترونیکس در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر، حدود ۵۷.۲۱ میلیارد دلار بوده که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۲۰۲۱، ۸ درصد کاهش داشته است. سود غول مستقر در کره نیز حدود ۳.۵ میلیارد دلار اعلام شده که در مقایسه با سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ کاهش ۶۹ درصدی داشته است.

درآمد سامسونگ برای کل سال ۲۰۲۲

برای کل سال ۲۰۲۲، درآمد سالانه این شرکت حدود ۲۴۵ میلیارد دلار اعلام شده که بالاترین میزان آن بوده است، اما سود کل سال سامسونگ فقط حدود ۳۵.۲۲ میلیارد دلار بوده است.

بخش تراشه‌های سامسو‌نگ که معمولاً در درآمد این شرکت بیشترین نقش را دارد، سه‌ماهه ناامیدکننده‌ای را پشت سر گذاشته و در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ تنها حدود ۲۱۹ میلیون دلار درآمد داشته است. در این رابطه گفته شده که تورم بالا، افزایش نرخ بهره، رکود اقتصادی مداوم و تنش‌های ژئوپلیتیکی، تقاضا برای دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی که از تراشه‌های سامسونگ بهره می‌برند را به شدت کاهش داده است.

Samsung DX که واحد لوازم الکترونیکی مصرفی سامسونگ است نیز در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۲ عملکرد ضعیفی داشته و فقط حدود ۱.۳۳ میلیارد دلار به سود شرکت کمک کرده است.

گلکسی S23

برخلاف سایر بخش‌های تجاری سامسونگ، واحد تولیدکننده نمایشگر این شرکت عملکرد خوبی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ داشت. این بخش که با عنوان «سامسونگ دیسپلی» شناخته می‌شود، حدود ۷.۵۶ میلیارد دلار درآمد و حدود ۱.۴۷ میلیارد دلار سود داشته است. بخش زیادی از این عملکرد خوب به عرضه سری آیفون ۱۴ اپل در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ مربوط می‌شود که از پنل‌های OLED ساخته شده توسط سامسو‌نگ بهره می‌برند.

در نهایت، سامسونگ قرار است چهارشنبه این هفته سری گلکسی S23 را در جریان رویداد آنپکد خود معرفی کند و در بیانیه مطبوعاتی خود تأیید کرده که این سری را در سه ماهه جاری عرضه خواهد کرد. همچنین گفته شده که سری گلکسی S23 روی دوربین پیشرفته، عملکرد گیمینگ و ادغام بهتر با سایر محصولات اکوسیستم گلکسی مانند لپ‌تاپ، تبلت و ابزارهای پوشیدنی تمرکز دارد.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دو =