نوجوان

راهنمایی نوجوان برای انگیزه دادن

اصول راهنمایی نوجوان برای انگیزه دادن

رفتار درست با نوجوان

رفتار درست با نوجوان دارای ضعف مهارت های اجرایی ، فراهم ساختن راهنمایی هایی برای یاد آوری تکالیف یا رفتارهایی است که باید انجام شود .در ادامه نمونه هایی از این راهنمایی ها آمده است:

رفتار درست دیداری، شنیداری

یادآورهای کلامی : کوچ (مربی) می تواند بگوید ، نوجوانی که وظیفه خواندن کتابی را دارد باید کتاب مورد نظر و مدادهایش را همراه داشته باشند یا والدین قبل از این که نوجوان خانه را هنگام صبح ترک کند ، بگویند ، ظرف غذا ، لباس های ورزشی و کاربرگ رضایت والدین برای شرکت در اردو رو برداشتی ؟

راهنمایی های بصری : این نوع راهنمایی شامل تمامی یادآورهایی است که روی محلی مشخص نصب می شود ، کوچ (مربی)  قوانین مورد توافق را در جای مهمی از خانه نصب می کند . کوچ (مربی) توانمند برای کمک به یادآوری نوجوان ، این قوانین را مرتب ، به ویژه در آغاز شروع دوره کوچینگ مورد تجدیدنظر قرار می دهند .

راهنمایی های شنیداری : یک نمونه از راهنمایی های شنیداری ، نوار خودنظارتی است که برای کمک به نوجوانانی که در توجه پایدار مشکل دارند ، طراحی شده است . نوار در فاصله های زمانی پرسش هایی را مطرح می کند که نوجوان باید پاسخ دهد ، « آیا دقت و توجه لازم را داشتم ؟ این نوار را می توان همراه با چک لیستی به کار برد که در آن فرد پاسخ های خود را ثبت می کند . نوع دیگر راهنمایی های شنیداری یادآورهایی که پیام های کلامی مانند توجه کنید ، با دقت ، با آرامش کار کنید ، کار را کنترل کنید و … پخش می کنند .

رفتار درست با نوجوان

ابزارهای کمکی

فهرست ها: محتوای این نوع فهرست ها شامل مطالبی خواهد بود که باید به خاطر سپرده شوند ( برای مثال ، آنچه در پایان روز باید به خانه برده شود ) یا مراحلی که باید طی شود ( برای مثال ، شیوه ذخیره کردن یک فایل کامپیوتری ) . نوجوانان دارای ضعف مهارت های اجرایی اغلب تمایلی به نوع کارها ندارند ( برای انجام این نوع کارها نیاز به تلاش و زمان بیشتر دارند ، یا اطمینان دارند که بدون یادداشت کردن آنها را به خاطر خواهند سپرد . این نوجوانان نیازمند ترغیب با فهرستی هستند که ابتدا توسط شخصی دیگر و سپس به کمک خودشان تنظیم شود . همچنین ، آنها نیازمند سیستم راهنمایی ثانوی هستند ( یعنی ، راهنمایی هایی برای این که آنها به فهرست رجوع کنند ) .

سیستم های فراخوان : این شیوه به ویژه برای نوجوانانی مناسب است که تلفن همراه استفاده می کنند. والدین می توانند از طریق پیامک یا زنگ زدن انجام کارها را یادآوری کنند . به بسیاری از تلفن های همراه ( مانند آیفون ) می توان برنامه هشداردهنده صوتی داد که در زمان خاصی انجام کار خاصی را هشدار بدهد .

رفتار درست با نوجوان زمانی که هدف کوچ انگیزه دادن برای انجام وظیفه یا تکلیفی که نوجوان باید انجام دهد می تواند در قالب راهنمایی تعریف شود. ما در مرکز کوچینگ نوجوان همراه با مشارکت نوجوان از انواع نمونه های راهنمایی استفاده می کنیم. هر چه مشارکت نوجوان در طراحی و تدوین این راهنمایی ها بیشتر باشد؛ درصد موفقیت و بکارگیری آن توسط نوجوان افزایش پیدا می کند. چرا نسبت به آنها حس مالکیت و کنترل دارد.

مجله اینترنتی توزلو

مجله اینترنتی سلامت

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 9 =