روش دستیابی به موفقیت

روش دستیابی به موفقیت

روش دستیابی به موفقیت

وقتی کلمه ی موفقیت به گوشمان میخورد، تعاریف زیادی به ذهنمان میرسد ( روش دستیابی به موفقیت ) زیرا این کلمه برای هر کس معنی خاصی دارد. شاید از نظر یه دانشجو، موفقیت پیدا کردن شغل خوب بعد از فارغ التحصیلی باشد ولی از نظر یه نوجوان، شکست دادن رقیبش تو بازی فوتبال باشه. پس موفقیت برای هر شخصی با توجه به سن، شخصیت، طرز تفکر و…تعریف متفاوتی دارد. برای داشتن زندگی دلخواهتان باید تعریف خود را از موفقیت بر مبنای خواسته هایتان مشخص کنید. شما باید خودتان را در اولویت قرار دهید، این زندگی شماست و تعریف شما از موفقیت است که اهمیت دارد. تلویزیون و رسانه های اجتماعی با قدرت فریاد میزنند که موفقیت یعنی ارتقای شغلی یعنی خرید خانه ی لوکس و… اما اینگونه نیست. موفقیت بستگی به تعریف ما دارد و تنها محدود به این موارد نیست و اگر به دنبال کردن این نشانه های غلط شادی و موفقیت ادامه دهیم، سرانجام در چرخه ی بی هدف گرفتار می شویم. در هر صورت یک سری قوانین کلی وجود دارد که با رعایت آن ها میتوانید راه رسیدن به اهداف خود را هموارتر کنید. پس در این مقاله همراه ما باشید تا با الگو برداری از این مراحل، با سرعت بیشتری به سمت اهداف خود بروید(۱)

روشی که شما را به موفقیت نزدیک میکند

۱- هدف خود را تعیین کنید ( روش دستیابی به موفقیت )

با تعیین هدف خود شروع کنید. پس از تنظیم هدف، تمرکز خود را روی آن بگذارید و تا جایی که ممکن است در انتخاب هدف با خودتان شفاف باشید. به عنوان مثال: اگر هدف شما داشتن شغلی است که در آن از همه لحاظ آرامش داشته باشید، پس باید روی شغلی تمرکز کنید که علاوه بر داشتن جایگاه اجتماعی خوب، بتواند آرامش خاطر را به شما دهد. با این کار شما یک هدف مشخص ایجاد میکنید و انرژی خود را متمرکز میکنید.

۲- به اهداف خود متعهد باشید ( روش دستیابی به موفقیت )

هدف خود را مانند سفری ببینید که قصد شما از این سفر، رسیدن به مقصد می باشد. در این صورت با وجود ناامنی ها و موانع موجود در طول سفر، مسئولیت سفر خود را بر عهده میگیرید و متعهد میشوید که این کار را انجام خواهید داد. هنگامی که در طول مسیر با ترس مواجه شدید، متعهد بمانید و به خود یادآوری کنید که این پایان راه نیست بلکه فقط یک مانع است و با تمرکز بر روی نکات مثبت هدف خود میتوانید این موانع را از مسیر خود بردارید و به ادامه ی مسیر ادامه دهید. ناسازگاری شما پیشرفت شما را مسدود میکند و میتواند منجر به ناامیدی و حتی انصراف شما شود. آگاهانه ثابت قدم ماندن را انتخاب کنید تا تمرکز خود را حفظ کنید.

۳- با انگیزه به سمت هدف خود بروید ( روش دستیابی به موفقیت )

برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید. همیشه انتظار موفقیت داشته باشید و ایمان داشته باشید که به هدف خود میرسید. خود را در موفقیت تصور کنید و احساس حمایت و رضایت کنید. حتما چیزهای کوچک، توقف ها و دستاوردهای خود را در این راه جشن بگیرید تا با انگیزه به ادامه ی راه بپردازید.

مجله اینترنتی توزلو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یک =