زعفران به ثروتم رنگ و لعاب تازه ‌ای داد

محصول گیاهی بسیار خوش عطر و طعم زعفران حکم طلا را دارد به ‌طوری ‌که می ‌توان از طریق این محصول به سودآوری و ثروت بالایی رسید طبق تجربه ‌ای که داشتم با فعالیت در این زمینه به‌ سرعت رشد کردم و با ارائه محصولات با کیفیت و مرغوب از سایر رقبا پیشی گرفتم که طی یک ‌سال به یک تاجر معروف در این زمینه تبدیل شدم بر این اساس که این محصول بسیار برای من سودآور بود و دارای انواع و مارک ‌های مختلفی می باشد در این مطلب سعی دارم که این محصول را بهتر توضیح دهم.

زعفران نگین صادراتی

 همانطور که می دانید یکی از چاشنیها و ادویه ها که خواص بسیاری دارد  زعفران نگین صادراتی می باشد که با قیمتی مناسب خرید و فروش می شود. نام دیگر زعفران، طلای سرخ می باشد که زعفران انواع مختلفی دارد مانند: نگین، سرگل، دختر پیچ، پوشال، ممتاز، شبه نگین و غیره تقسیم بندی می شود که هر چقدر میزان خالصی زعفران بیشتر باشد رنگ و عطر آن هم بهتر می باشد. زعفران نگین در ایران بهترین زعفران شناخته شده است و از قدرت رنگ دهی بالایی برخوردار است. زعفران نگین ویژیگیهایی دارد که شامل: خوش رنگ و شکل خوبی دارد، تکه های چسبیده در آنها وجود ندارد، سه شاخه کلاله از هم جدا می باشد و انتهای این کلاله ها سفید نیست و همچنین دارای فرخوردگی نمی باشد. کلاله زعفران از بخش مهم زعفران می باشد که دارای رنگ قرمزی می باشد که از بالا به پایین از قرمز به نارنجی رنگ آن تغییر می کند و خواصی که در زعفران وجود دارد به این بخش مربوط می شود.

زعفران قائنات مشهد

از چاشنی های محبوبی که در انواع غذاهای ایرانی از آن استفاده می شود می توان به زعفران ایرانی اشاره نمود.  زعفران قائنات مشهد یکی از گران قیمت ترین و پرکاربردترین چاشنی هاست که کاربرد های بسیاری در آشپزی و همچنین دارای خواص دارویی بالا می باشد. خرید عمده این زعفران در سال های اخیر برای صادرات به کشورهای اروپایی و خاورمیانه بسیار بالا رفته و ارز زیادی را وارد کشور کرده است. زعفران گیاهی است که فرایند رشد آن چندین سال طول می کشد و بسیار گل های ریزی دارد.

زعفران سحرخیز

زعفران یک گیاه با ارزش است که به آن طلای سرخ نیز می گویند با توجه به اینکه ایران اقلیمی دارد که این محصول در آن به خوبی رشد می کند. زعفران سحرخیز یکی از بهترین برندهای زعفران محسوب می شود که خواص فراوانی دارد. به عنوان یک کشور قوی در تولید زعفران تقریبا ۹۶ درصد از زعفران کل دنیا را تامین می کند که این رقم نشان می دهد کشور ایران یکی از کشورهایی است که در صادرات این محصول بسیار موفق بوده است. از انواع صادراتی زعفران که در کشور های خارجی بسیار طرفدار دارد می توان به زعفران سوپر نگینی و زعفران ممتاز اشاره کرد که بیشترین خرید توسط کشورهایی چون چین، هند، ژاپن، ترکیه و اسپانیا  انجام می شود.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 17 =