ساخت بزرگ‌ترین کشتی جهان به پایان رسید؛ آغاز سفرها از اوایل سال 2024

ساخت بزرگ‌ترین کشتی جهان به پایان رسید؛ آغاز سفرها از اوایل سال ۲۰۲۴

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

این کشتی تفریحی عظیم‌الجثه با ظرفیت ۹,۹۵۰ نفر سرانجام در روز دوشنبه طی مراسمی از کارخانه کشتی‌سازی Meyer Turku تحویل گرفته شد. این کشتی غول‌پیکر که در طراحی و ساخت‌وساز شاهکاری در صنعت کشتی‌سازی به شمار می‌آید، پس از حدود دو سال‌ونیم قرار است سفرهای دریایی خود را از اواخر ژانویه ۲۰۲۴ (دی‌ماه ۱۴۰۲) از میامی آمریکا آغاز کند. هزینه سفرهای هفت‌روزه این کشتی تقریباً از ۱۸۲۰ دلار برای هر نفر آغاز می‌شود و برای تجربه کامل و مجلل آن باید ۷۵ هزار دلار هزینه کرد.

براساس گزارش اینسایدر، کشتی «نماد دریاها» یا Icon of the Seas رسماً از روز دوشنبه به ناوگان کشتی‌های تفریحی شرکت بین‌المللی رویال کارائیب پیوست. کشتی نماد دریاها با ۲۰ عرشه، ۱۱۹۸ فوت طول و ۲۵۰,۸۰۰ تن وزن ناخالص، بسیار غول‌آساتر از یک کشتی تفریحی معمولی است.

نماد دریاها؛ بزرگ‌ترین کشتی تفریحی جهان

در این کشتی با بیش از ۴۰ مکان برای صرف غذا و نوشیدنی، هفت استخر، یک پارک آبی با شش سرسره و یک اتاق خواب مجلل سه‌طبقه با قیمت ۷۵ هزار دلار مسافران می‌توانند به مدت یک هفته از امکانات مجللی برخوردار باشند. برای مسافران کم‌درآمد، این کشتی ۲۸۰۴ کابین مهمان نیز مهیا کرده است.

به‌رغم اینکه این کشتی بزرگ اتاق‌های خواب فراوانی دارد، اما گذراندن تعطیلات در این استراحتگاه شناور عظیم ارزان نخواهد بود. کم‌هزینه‌ترین سفر با این کشتی در سال ۲۰۲۴ از ۱۸۲۰ دلار برای هر نفر به مدت هفت شب در اتاقک داخلی شروع می‌شود.

شرکت رویال کارائیب به ساخت کشتی‌های بزرگ می‌پردازد. قبل از نماد دریاها، کشتی «شگفتی دریاها» یا Wonder of the Seas با ۱۱۸۸ فوت طول و ۲۳۵,۶۰۰ تن وزن ناخالص عنوان «بزرگ‌ترین کشتی تفریحی جهان» را از سال ۲۰۲۲ حفظ کرده بود.

این شرکت درحال‌حاضر مشغول ساخت کشتی بعدی خود است که با نام ستاره دریاها در تابستان ۲۰۲۵ سفر خود را در دریاها شروع خواهد کرد.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =