سامسونگ اولین پنل OLED با حسگر اثر انگشت و ضربان قلب را معرفی کرد

سامسونگ اولین پنل OLED با حسگر اثر انگشت و ضربان قلب را معرفی کرد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

سامسونگ از اولین پنل موبایل OLED دنیا با حسگرهای داخلی اثر انگشت و تشخیص ضربان قلب پرده برداشت. این پنل با نام Sensor OLED می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی پیچیدگی‌های تولید موبایل‌ها و تبلت‌ها را کاهش دهد. این محصول احتمالاً به‌زودی در گوشی‌های رده‌بالا به کار گرفته خواهد شد.

سامسونگ دیسپلی در بیانیه‌ای از نخستین پنل OLED دنیا با حسگر اثر انگشت و فناوری‌های ردیابی قلبی‌عروقی رونمایی کرد. این یعنی نمایشگر سامسونگ به‌صورت داخلی OPD (یا فوتودیود ارگانیک) تشخیص‌دهنده نور دارد و شرکت‌ها دیگر لازم ندارند که حسگر جداگانه‌ای را زیر پنل OLED برای تشخیص اثر انگشت قرار دهند.

یکپارچه‌شدن این حسگر با پنل نمایش نه‌تنها باعث اشغال فضای کمتر در دستگاه می‌شود، بلکه هزینه‌های تولید را هم پایین‌تر می‌آورد. با توجه به این که فناوری مذکور درون هر یک از پیکسل‌های پنل Sensor OLED سامسونگ کار گذاشته می‌شود، می‌تواند اثر انگشت یا ضربان قلب را به‌طور هم‌زمان از چندین انگشت دریافت کند.

بنابراین قابلیت احراز هویت بیومتریک در گوشی‌ها دقیق‌تر می‌شود و حتی می‌توان به ویژگی اندازه‌گیری فشار خون دسترسی پیدا کرد. این صفحه همچنین می‌تواند به‌صورت همزمان سطح استرس را اندازه‌گیری کند.

نمایشگر Sensor OLED سامسونگ چگونه کار می‌کند؟

سامسونگ می‌گوید: «نمایشگر Sensor OLED می‌تواند ضربان قلب، فشار خون و سطح استرس را صرفاً از طریق لمس دو انگشت اندازه‌گیری کند. نور OLED بسته به غلظت و نرمی رگ‌های خونی در داخل انگشت به‌شکل‌های متفاوتی بازتاب داده می‌شود، و زمانی که به پنل برمی‌گردد، OPD آن را شناسایی و به اطلاعات سلامتی تبدیل می‌کند […] برای اندازه‌گیری دقیق فشار خون فرد، ضروری است که فشار خون هر دو دست ارزیابی شود. نمایشگر Sensor OLED می‌تواند به‌شکل همزمان انگشتان هر دو دست را حس کند و دقیق‌تر از دستگاه‌های پوشیدنی موجود اطلاعات سلامتی را ثبت نماید.»

این غول فناوری کره جنوبی وعده داده است که نمایشگر جدید خود را در رویداد هفته نمایشگرهای SID 2023 در آمریکا به نمایش بگذارد. این رویداد از امروز در کالیفرنیا برگزار می‌شود و میزبان چندین نمایشگر دیگر سامسونگ ازجمله اولین نمایشگر موبایل رول‌شونده OLED این شرکت خواهد بود.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − پنج =