سامسونگ تولید تراشه در بزرگ‌ترین کارخانه خود را افزایش می‌دهد

سامسونگ تولید تراشه در بزرگ‌ترین کارخانه خود را افزایش می‌دهد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

علیرغم پیش‌بینی‌های انجام شده مبنی بر کاهش رشد اقتصادی، ظاهراً سامسونگ الکترونیکس قصد دارد تا در سال آینده، ظرفیت تولید تراشه بزرگ‌ترین کارخانه نیمه هادی خود، یعنی کارخانه P3 در پیونگ تاک، کره جنوبی را افزایش دهد. برخلاف سازندگان دیگر مانند TSMC و Micron Technology که همزمان با کاهش تقاضا و مازاد تراشه‌ها، سرمایه‌گذاری‌های خود را کاهش داده‌اند، غول کره‌ای تصمیم متفاوتی گرفته است.

براساس گزارش سئول اکونومیک دیلی و به نقل از رویترز، سامسونگ در کارخانه P3، ظرفیت ویفر ۱۲ اینچی برای چیپ‌های حافظه DRAM و همچنین ظرفیت تراشه‌های ۴ نانومتری اضافی را برای قراردادهای ریخته گری افزایش خواهد داد که چیپ‌هایی هستند که مطابق با طراحی مشتریان تولید می‌شوند.

کارخانه P3 که بزرگ‌ترین مرکز تولید تراشه سامسونگ است، امسال تولید تراشه‌های حافظه فلش NAND پیشرفته را آغاز کرده و قصد دارد حداقل ۱۰ دستگاه فرابنفش دیگر را در سال آینده اضافه کند.

تلاش سامسونگ برای تصاحب بازار تراشه

تحلیلگران عقیده دارند که پایداری سامسونگ در برنامه‌های سرمایه‌گذاری خود احتمالاً به این شرکت کمک می‌کند تا سهم بازار تراشه‌های حافظه را به خود اختصاص دهد و در صورت بهبود تقاضا از از قیمت سهام خود پشتیبانی کند. در ماه اکتبر، سامسو‌نگ اعلام کرد که عمداً کاهش تولید تراشه را در نظر نمی‌گیرد. «هان جین-من»، معاون اجرای کسب‌و‌کار حافظه سامسونگ در آن زمان گفت: «ما قصد داریم از برنامه‌های سرمایه‌گذاری زیرساختی خود حمایت کنیم.»

برای مقایسه، شرکت نیمه هادی آمریکایی مایکرون تکنولوژی (Micron Technology) هفته گذشته اعلام کرد که سرمایه‌گذاری‌های خود را در سال مالی ۲۰۲۳ به بین ۷ تا ۷.۵ میلیارد دلار کاهش خواهد داد، در حالی که این میزان برای سال مالی جاری، ۱۲ میلیارد دلار بوده است. همچنین برنامه‌های سرمایه‌ای این شرکت برای سال مالی ۲۰۲۴ نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

شرکت تراشه ساز تایوانی TSMC نیز بودجه سرمایه‌گذاری سالانه ۲۰۲۲ خود را در ماه اکتبر حداقل ۱۰ درصد کاهش داد و نسبت به تقاضای آتی محتاطانه‌تر از حد معمول بود.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =