سامسونگ سنسور 200 مگاپیکسلی ایزوسل HPX را معرفی کرد

سامسونگ سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی ایزوسل HPX را معرفی کرد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

سامسونگ به تازگی یک دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی ایزوسل دیگر را نیز به مجموعه خود اضافه کرده است. سنسور جدید که ISOCELL HPX نامیده می‌شود، ویژگی‌هایی مانند فیلمبرداری ۸K با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه و فناوری Tetra 2 Pixel Binning را ارائه می‌کند که حالت‌های وضوح ۱۲.۵ و ۵۰ مگاپیکسل را برای شرایط نوری مختلف فعال می‌کند.

همانطور که احتمالا از شایعات گذشته شنیده باشید، گلکسی S23 اولترا آینده از یک دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی بهره می‌برد که البته ISOCELL HPX نخواهد بود. سامسونگ HPX را به‌طور انحصاری در چین معرفی کرده و به نظر می‌رسد که این سنسور برای مشتریان System LSI در کشورهای خاور دور ایجاد شده است. بنابراین ممکن است این سنسور در هیچ یک از دستگاه‌های گلکسی که در بازار جهانی عرضه می‌شوند، استفاده نشود.

ویژگی‌های سنسور ایزوسل HPX سامسونگ

سامسونگ در سنسور ایزوسل HPS در درجه اول روی تعداد پیکسل و ایجاد یک سنسور کوچک تمرکز کرده که عملکرد آن در شرایط کم نور چندان تعریفی ندارد. طبق گفته غول فناوری مستقر در کره، ISOCELL HPX دارای پیکسل‌های کوچک ۰.۵۶ میکرونی است و یکی از عوامل جذب مشتری اصلی آن این است که سنسور می‌تواند ۲۰ درصد مساحت کمتری داشته باشد.

سنسور در مناطقی با نور مناسب، می‌تواند از وضوح ۲۰۰ مگاپیکسلی استفاده کند. با این حال، می‌تواند از فناوری ترکیب پیکسلی (Pixel Binning) برای تبدیل به پیکسل‌های ۱.۱۲ میکرونی برای حالت‌های عکاسی ۵۰ مگاپیکسلی در شرایط نوری ضعیف‌تر استفاده کند. علاوه بر این، سامسونگ می‌گوید که می‌تواند حتی پیکسل‌های بیشتری را در یک پیکسل ۲.۲۴ میکرونی برای حالت ۱۲.۵ مگاپیکسلی در محیط‌های کم‌نور ترکیب کند.

از دیگر ویژگی‌های سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی ایزوسل HPX می‌توان به فیلمبرداری ۸K با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه، ضبط ۴K و HDR، FHD دوگانه، ایزو هوشمند و فوکوس خودکار Super QPD اشاره کرد.

در نهایت، یک بار دیگر باید اشاره کرد که ISOCELL HPX ظاهرا برای مشتریان سامسونگ در چین ساخته شده و احتمالا در گلکسی S23 اولترا استفاده نمی‌شود. شایعات قبلی به سنسور ایزوسل HP2 برای حضور در این گوشی پرچمدار اشاره داشتند.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 1 =