سرویس استارشیلد به درآمد‌زایی استارلینک کمک خواهد کرد

سرویس استارشیلد به درآمد‌زایی استارلینک کمک خواهد کرد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

به گفته تحلیلگران و کارشناسان صنعت، انتظار می‌رود سرویس جدید اسپیس ایکس به نام استارشیلد (Starshield) که برای دولت‌ها توسعه پیدا کرده است، درآمد استارلینک را افزایش چشمگیری دهد. درآمد اضافی با توجه به این نکته که ایلان ماسک گفته بود استارلینک در ضرر است و در ماه ۲۰ میلیون دلار برای حضور در اوکراین هزینه می‌کند، می‌تواند برای اسپیس ایکس بسیار مهم باشد.

SpaceX در وب‌سایت خود Starshield را معرفی کرد، اما جزئیات بیشتری در مورد این شبکه ارائه نکرد. تنها نکته مشخص اینکه استارشیلد برای «حمایت از تلاش‌های امنیت ملی» در نظر گرفته شده است و از فناوری استارلینک استفاده خواهد کرد.

تقویت مالی استارلینک توسط استارشیپ

کارشناسان صنعت ماهواره به اینسایدر توضیح داده‌اند Starshield که به‌طور منحصر‌‌به‌فردی برای استفاده توسط نهادهای دولتی ساخته شده است، ابزاری برای تقویت مالی استارلینک ارائه خواهد کرد.

«بیل ری»، معاون تحلیلگر شرکت مشاوره مدیریت گارتنر به اینسایدر گفته است: «استارلینک باید شروع به کسب درآمد کند.» او در ادامه گفته است که استارلینک برای دوام به ۵ تا ۱۰ میلیون مشتری نیاز دارد. اسپیس ایکس اخیراً اعلام کرده بود که سرویس اینترنت ماهواره‌ای آن بیش از یک میلیون مشترک فعال در سراسر جهان دارد که ری معتقد است کافی نیست.

او می‌گوید:

«آنها باید خیلی سریع کار خود را افزایش بدهند و اگر این به معنای مشتریان دولتی یا مشتریان دفاعی باشد، کاملاً باید انجام شود.»

استارلینک

او در ادامه به این نکته اشاره کرد که استارشیلد «یک جریان درآمدی جایگزین برای استارلینک» خواهد بود، اما گفتن این موضوع که تا چه اندازه درآمد آن را افزایش می‌دهد، سخت است.

«ادوارد اوتون»، استادیار تحلیل داده‌ها در دانشگاه جورج میسون دیگر کارشناسی است که به اینسایدر گفته است که Starshield به تولید جریان‌های مالی اضافی کمک می‌کند.

اسپیس ایکس اولین مجموعه از ماهواره‌های نسل دوم استارلینک را چند روز قبل پرتاب کرد. نکته قابل‌توجه اینکه ماهواره‌های نسل ۲ استارلینک قرار است درنهایت به گوشی‌ها متصل شوند و اسپیس ایکس اخیراً برای ارائه این قابلیت از کمیسیون ارتباطات فدرال درخواست مجوز کرده است.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 7 =