سری گلکسی S24 هم با تراشه‌های اسنپدراگون 8 از راه می‌رسد

سری گلکسی S24 هم با تراشه‌های اسنپدراگون ۸ از راه می‌رسد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

در حالی که هنوز سری گلکسی S23 معرفی نشده، شاهد انتشار شایعات درباره نسل بعدی آن‌ها هستیم. سامسونگ امسال برای پرچمدارهای خود فقط از تراشه‌های کوالکام استفاده می‌کند و ظاهراً این روند برای سال آینده میلادی و سری گلکسی S24 هم ادامه داشته باشد.

به گفته یکی از منابع دنیای فناوری، استفاده از پلتفرم موبایل اسنپدراگون برای گلکسی، محدود به سال جاری میلادی نخواهد بود و سال ۲۰۲۴ هم شاهد استفاده از چیپست کوالکام در پرچمدارهای سامسونگ خواهد بود.

سامسونگ در سری گلکسی S23 از چیپست SM8550-AC استفاده می‌کند که نسخه‌ای از اسنپدراگون ۸ نسل ۲ معمولی با شماره مدل SM8550-AB محسوب می‌شود. این تراشه در مقایسه با نسخه استاندارد، CPU و GPU با فرکانس بالاتری دارد. کوالکام در گذشته چندین‌بار نسخه AC تراشه‌های خود را عرضه کرده است، اما ظاهراً امسال تنها سامسونگ از آن‌ها استفاده می‌کند.

درحال‌حاضر به‌طور دقیق نمی‌دانیم که سایر تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی هم به نسخه اورکلاک‌شده اسنپدراگون ۸ نسل ۲ دست پیدا می‌کنند یا خیر. البته احتمالاً کوالکام در ادامه سال جاری میلادی از نسخه پلاس این تراشه رونمایی می‌کند و آن را در اختیار تمام شرکت‌ها قرار می‌دهد.

سامسونگ به کار روی تراشه‌ای قدرتمند ادامه می‌دهد

سامسونگ طبق شایعات روی تراشه‌ای قدرتمند کار می‌کند که انتظار داریم مدیر بخش موبایل این کمپانی در رویداد آنپکد ۱۲ بهمن‌ماه اطلاعاتی درباره آن منتشر کند. بااین‌حال ظاهراً سال آینده میلادی با چنین تراشه‌ای روبه‌رو نخواهیم شد.

در گذشته شایعات به عرضه نسل جدید تراشه پرچمدار اگزینوس در سال ۲۰۲۵ اشاره کرده بودند و با توجه به شایعه اخیر، این احتمال قوت بیشتری می‌گیرد. بااین‌حال همچنان باید تا رویداد هفته آینده صبر کنیم و ببینیم سامسونگ درباره چیپ‌های آینده‌اش چه اطلاعاتی منتشر می‌کند. البته انتظار داریم کره‌ای‌ها درباره همکاری‌شان با کوالکام هم صحبت کنند.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هفده =