سود خریداران فیدلیتی در عرضه اخیر این خودرو در بورس کالا چقدر بوده است؟

سود خریداران فیدلیتی در عرضه اخیر این خودرو در بورس کالا چقدر بوده است؟

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

بهمن موتور هفته گذشته و در طرح عرضه جدید محصولات خود در بورس کالا، ۷۵۰ دستگاه فیدلیتی ۷‌نفره مشکی‌رنگ را به مزایده گذاشت. سود خرید فیدلیتی در بورس کالای دی‌ماه ۱۴۰۱ حداقل ۲۰۰ میلیون تومان گزارش شده است.

فیدلیتی ۷‌نفره جزو خودروهای خانوادگی جذاب و خوش‌چهره به‌حساب می‌آید که طرفداران بسیاری در بازار دارد. به همین خاطر، بهمن موتور تصمیم گرفت در دوره جدید عرضه محصولات در بورس کالا، این خودرو را با رنگ مشکی و قیمت پایه ۷۷۲ میلیون تومان به مزایده بگذارد.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، عرضه فیدلیتی در بورس کالا با استقبال گرم مشتریان مواجه شد. در این مزایده، ۳۹۱۹ متقاضی حضور یافتند و قیمت‌های مختلفی را برای این محصول پیشنهاد کردند. درنهایت، فیدلیتی با حداقل قیمت ۱۲ میلیارد و ۶۶۹ میلیون ریال به فروش رسید. به بیان دیگر، قیمت کشف‌شده فیدلیتی در بورس کالا حدود ۱.۲۶ تومان به‌دست آمده است، درحالی‌که این خودرو در رنگ مشکی و سفید درحال‌حاضر با قیمت آزاد ۱.۶ میلیارد تومان معامله می‌شود.

البته خریدار علاوه بر ۱.۲۶ میلیارد تومان، ملزم به پرداخت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده (برحسب قیمت نهایی فروش) و همین‌طور هزینه‌های اضافی بابت مالیات، عوارض شماره‌گذاری، هوشمندسازی کارت خودرو، هزینه خدمات پست، بیمه شخص ثالث و… جمعاً به مبلغ ۱۷.۳ میلیون تومان است. بدین ترتیب پرداخت نهایی خریدار به حدود ۱.۳۹ میلیارد تومان می‌رسد، حال آنکه در بازار آزاد امروز (۲۵ دی‌ماه ۱۴۰۱) فیدلیتی با قیمت ۱.۶ میلیارد تومان در دسترس خریداران قرار دارد.

بنابراین، میزان سود خرید فیدلیتی در بورس کالای دی‌ماه ۱۴۰۱ حداقل ۲۰۰ میلیون تومان است که مبلغ قابل‌توجهی به‌حساب می‌آید. با توجه به قیمت پایه ۷۷۲ میلیون تومانی، بورس کالا حداقل ۴۵۰ میلیون به نفع فروشنده و دست‌کم ۲۰۰ میلیون تومان به نفع خریدار کار کرده است! هر ۷۵۰ دستگاه خودروی فیدلیتی به‌فروش‌رفته و در تاریخ ۱۷ اسفندماه به مشتریان تحویل داده می‌شوند.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − پنج =