سیستم جدید MIT پیشرفت بیماری پارکینسون بیماران در خانه پایش می‌کند

سیستم جدید MIT پیشرفت بیماری پارکینسون بیماران در خانه پایش می‌کند

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل ازیگ پزشک

وقتی بیماری پارکینسون پیشرفت می‌کند، حرکات بیماران بدتر می‌شود و پزشکان با پایش الگو‌های راه رفتن بیماران می‌توانند متوجه این قضیه شوند.

اما یک سیستم جدید MIT می‌تواند این پایش را خانگی کند و راه رفتن بیمار را به صورت بی‌سیم ردیابی کند تا با دقت متوجه شدت گرفتن بیماری در یک فرد شود.

این سیستم مثل یک رادار انسانی توصیف می‌شود. اندکی پیش‌تر محققان از فناوری مشابه برای تشخیص بیماری پارکینسون با ردیابی الگو‌های تنفسی افراد با کمک هوش مصنوعی استفاده کرده بودند. این سیستم از سیگنال‌های رادیویی استفاده می‌کند که از بدن فرد منعکس می‌شود و حرکات ظریفی را تشخیص می‌دهد که می‌تواند نشانه‌های بیماری یا پیشرفت آن را آشکار کند.

تیم تحقیقاتی در کار جدید خود به رهبری دینا کاتبی از MIT این فناوری را به دستگاهی به اندازه یک روتر Wi-Fi تبدیل کردند و از آن برای مطالعه شیوه راه رفتن ۵۰ شرکت‌کننده، که ۳۴ نفر از آنها مبتلا به پارکینسون بودند، استفاده کردند و این اشخاص را یک سال در خانه زیر نظر گرفتند. داده‌های جمع‌آوری‌شده در طول مطالعه شامل بیش از ۲۰۰ هزار اندازه‌گیری سرعت راه رفتن بود که با کمک الگوریتم‌های یادگیری ماشینی برای ردیابی پیشرفت پارکینسون و نحوه پاسخ بیماران به دارو تجزیه و تحلیل شدند.

یکی از یافته‌ها این بود که سرعت راه رفتن در افراد مبتلا به پارکینسون تقریباً دو برابر سریع‌تر از افراد بدون پارکینسون کاهش می‌یابد و نوسانات روزانه در سرعت راه رفتن با میزان پاسخگویی آن‌ها به دارو‌هایشان مرتبط است. در نهایت، تیم دریافت که یک پزشک می‌تواند از این سیستم برای پایش مؤثرتر پیشرفت پارکینسون و ارزیابی پاسخ دارویی استفاده کند.

این حسگر امواج رادیویی می‌تواند مراقبت (و تحقیقات) بیشتری را برای بیماران، فراهم کند.

در آینده، حتی ممکن است بتوان حوادثی مانند سقوط و حملات قلبی را با سیستم‌های مشابه در خانه متوجه شد.

این تحقیق در مجله Science Translational Medicine منتشر شده است.

منبع: MIT

<سایت یک پزشک / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =