رزرواسیون آنلاین

سیستم رزرواسیون آنلاین

در جامعه امروزی که سبک زندگی افراد به لطف وجود تکنولوژی های جدید، به سرعت در حال تغییر است و به اصطلاح سبک زندگی دیجیتال ( رزرواسیون آنلاین ) در حال شکل گیری است، تعامل و ارتباط افراد با کسب و کارها و سازمانها نیز دگرکون شده است. ارتباط های حضوری و یا حتی تلفنی دیگر اولویت های افراد برای کسب اطلاعات و خرید خدمات از کسب و کارها و سازمانها نیست و افراد بیشتر مایل هستند از طریق کانال های مختلف، اطلاعاتی را کسب و یا نظرات سایر افراد را مطالعه نموده و سپس اقدام به خرید محصولات یا خدمات یک کسب و کار یا سازمان کنند. چراکه وجود اینترنت و گسترش تکنولوژی های ارتباطی، انتخاب های زیادی را برای عموم جامعه فراهم نموده است. داشتن وبسایت و محتوای با ارزش آن، حضور فعال در شبکه های اجتماعی و خلق راه های تعاملی و ارتباطی جدید، از ضروریات ایجاد و حتی حفظ یک کسب و کار در دنیای پر از رقابت امروزی است. همه اینها به جذب مشتریان بیشتر و در نتیجه رشد و افزایش درآمد یک کسب و کار کمک خواهد نمود. اما برای اینکه یک استراتژی بازاریابی omnichannel بدرستی کار کند، میبایست مشتریان تجربه یکپارچه و هماهنگی را داشته باشند.

یکی از راه های حصول به نتیجه مطلوب در تدوین و پیاده سازی استراتژی های بازاریابی امنی چنل در کسب و کارهای خدمت محور، فراهم نمودن امکان رزرواسیون آنلاین خدمات برای مشتریان است. چراکه سفر مشتری (Customer Journey) در چنین کسب و کارهایی با رزرو وقت برای دریافت خدمات خاتمه می ‎یابد و این بدین معنی است که موفقیت مجموعه اقدامات بازاریابی امنی چنل، در گرو رزرو بیشتر و بیشتر مشتریان از کانال های مختلف است.

در این مقاله، سعی داریم به برخی از روشهایی که یک سیستم رزواسیون آنلاین وقت ملاقات و نوبت دهی اینترنتی به عنوان مکمل ابزارهای لازم برای تدوین و پیاده سازی موفق یک استراتژی بازاریابی Omni-Channel، کمک می نماید، اشاره کنیم.

چگونه یک سیستم مدرن رزرواسیون آنلاین مانند پلنو، به موفقیت بازاریابیOmnichannel یک سازمان کمک میکند؟

  • ایجاد یک CTA یکسان در تمام کانال های بازاریابی

مسلماً تکنولوژی از بدیهیات و الزامات پیاده سازی درست یک بازاریابی امنی چنل است. همانطور که گفته شد، هدف نهایی در کسب و کارهای خدمت محور، افزایش رزرو مشتریان برای دریافت خدمات است. یک سیستم بروز برنامه‌‎ریزی و رزرواسیون آنلاین وقت و خدمات، به صاحبان مشاغل این امکان را میدهد تا تجربه یکسانی از رزرو را از طریق کانال های مختلف بازاریابی مورد استفاده در اختیار مشتریان قرار دهند.

بعنوان مثال، در پلتفرم رزرواسیون آنلاین و نوبت دهی اینترنتی پلنو، برای هر کسب و کار، یک پروفایل بعنوان صفحه اختصاصی رزرواسیون تعلق می‎گیرد. لینک این صفحه اینترنتی، قابل انتشار در فضای مجازی و درج در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و یا لینکدین است و حتی میتوان آدرس اینترنتی آن را از طریق پیام‎رسان هایی نظیر واتس اپ و یا تلگرام نیز منتشر کرد. دسترسی مستقیم و راحت کاربران و مشتریان به صفحه رزرو آنلاین آن کسب و کار، فرایند رزرواسیون را بسیار سر راست و آسان می نماید.

مشترکین پلنو همچنین میتوانند با ثبت کسب و کار خود در گوگل و درج پروفایل اختصاصی خود بعنوان وبسایت، امکان رزرو آنلاین را برای آن دسته از مشتریانی که در گوگل آنها را جستجو نموده‎اند، نیز فراهم نمایند.

  • خلق تجربه مطلوب از یک رزرو سریع و بی دردسر

مطالعات نشان داده ‎اند که افراد در مقایسه با کسب و کارهایی که از روشهای سنتی برای هماهنگی پذیرش و ارائه خدمات به مشتریانشان استفاده میکنند، عموماً تمایل به خرید خدمات از کسب و کارهایی دارند که امکان رزرو آنلاین را در اختیارشان قرار میدهند و این نشاندهنده این واقعیت است که در دنیای دیجیتال امروزی، امکان تعیین وقت و رزرو آنلاین برای یک کسب و کار یک مطالبه عمومی از طرف مردم است.

با امکان رزرو آنلاینی که کسب و کارها در اختیار مشتریان و مخاطبانشان قرار میدهند، آنها میتوانند در هر لحظه از شبانه روز و از هر مکانی، مناسب‎ترین وقت را بر اساس برنامه شخصی و کاری خود رزرو نمایند. فرایندهای ساده و سریع و بدون دردسر رزرو و بدون مراحل وقت گیر ثبت نام و تکمیل اطلاعات و گاهاً به درد نخور، تجربه مطلوب و دلچسبی را به کاربر می‎دهد و او را بیش از پیش به تکرار رزرو و خرید بیشتر خدمات از آن کسب و کار ترغیب میکند.

  • تجربه هماهنگ و یکپارچه ای از فرایند رزرو در همه کانالها

همانطور که در مقدمه این مقاله نیز گفته شد، فراهم نمودن امکان رزرو وقت سریع، آسان و بی دردسر و خلق یک تجربه مطلوب برای مشتری، یکی از موارد تضمین کننده موفقیت در پیاده سازی استراتژی‎های بازاریابی امنی چنل یک کسب و کار یا سازمان است.

تجربه هماهنگ و یکسان رزرو وقت آنلاین از تمام کانال های جذب مشتری دقیقاً همان چیزی است که مطلوب مشتریان است. سامانه ‎های رزرواسیون آنلاین مدرنی مانند پلنو، دارای یک تقویم پویا و لحظه ای هستند که در هر لحظه، مطابق با رزروهای انجام شده، بصورت خودکار به روز رسانی می‎گردند و دیگر نیازی به به روز رسانی تقویم در کانال های مختلف نیست. به عبارتی دیگر، یک تقویم مدرن پویا، بصورت لحظه‎ای وقت‎ های آزاد را در تمامی کانال‎ های بازاریابی در اختیار کاربران و مشتریان قرار میدهد.

سیستم مکانیزه و خودکار رزرو آنلاین، همچنین از بروز اشتباه ‎های انسانی در فرایند هماهنگی و پذیرش مشتریان کاسته و در کنار کیفیت بالای خدمات ارائه شده به مشتریان، آنها را به طرفداران و مدافعان یک برند تبدیل می‎نماید.

  • دید کامل و دقیقی از روند توسعه کسب و کار، به واسطه گزارش‎های دقیق آماری

سیستم های کارآمد رزرواسیون آنلاین وقت، گزارش‎های دقیقی از عملکرد آن کسب و کار را در اختیار مدیر قرار می‎دهد. کسب و کارها با مطالعه و تحلیل دقیق و درستی از این گزارش‎ها میتوانند منابع مالی و نیروی‎های انسانی خود را بدرستی مدیریت نمایند، نقاط قوت و ضعف خود را شناخته و بر بهبود فرایند‌ها متمرکز گردند. تحلیل درستی از رفتار کاربران و مشتریان به کسب و کارها و سازمانها این امکان را می‎دهد تا روند توسعه کسب و کار خود را بررسی نمایند تا نهایتا با اتخاذ تدابیر، تصمیم‎ها و استراتژی‎های مناسب رشد پایداری را برای کسب و کار خود رقم زنند.

مجله اینترنتی توزلو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 13 =