شارژر بی‌سیم تسلا با امکان شارژ همزمان سه دستگاه معرفی شد

شارژر بی‌سیم تسلا با امکان شارژ همزمان سه دستگاه معرفی شد

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

شرکت خودروسازی تسلا از یک شارژر بی‌سیم به نام Tesla Wireless Charging Platform رونمایی کرده است که ۳۰۰ دلار قیمت دارد و می‌تواند به‌صورت همزمان سه دستگاه Qi را شارژ کند.

ایده تسلا مشابه شارژر بی‌سیم AirPower اپل است، با این تفاوت که پروژه شارژر بی‌سیم کوپرتینویی‌ها سال ۲۰۱۹ و پیش از ورود به بازار، کنار گذاشته شد. AirPower هم قرار بود سه دستگاه را به‌طور همزمان شارژ کند، اما حالا تسلا از شارژری مشابه AirPower رونمایی کرده است.

طراحی و مشخصات شارژر بی‌سیم تسلا

به گفته تسلا، طراحی زاویه‌دار و تیز شارژر این شرکت و همچنین محل قرارگیری دستگاه‌ها، از وانت جنجالی سایبرتراک الهام گرفته شده‌ است. این دستگاه بدنه آلومینیومی، سطحی با جنس آلکانترا و پایه مغناطیسی جداشدنی دارد که مورد آخر امکان شارژ دستگاه‌ها به‌صورت افقی یا زاویه‌دار را فراهم می‌کند.

شارژر بی‌سیم تسلا می‌تواند به‌صورت همزمان سه دستگاه را با سرعت ۱۵ وات شارژ کند. با وجود طراحی متفاوت و سرعت شارژ بی‌سیم قابل‌قبول، قیمت ۳۰۰ دلاری‌ این دستگاه باعث می‌شود کاربران چندان به خرید آن تمایل پیدا نکنند. البته علاقه‌مندان به تسلا مسلماً آن را تهیه خواهند کرد.

شارژر بی‌سیم تسلا

اپل در سال ۲۰۱۷ از شارژر AirPower رونمایی کرد که می‌توانست به‌طور همزمان سه‌دستگاه از جمله آیفون، اپل واچ و ایرپاد را شارژ کند. با وجود اینکه بسیاری از کاربران منتظر عرضه این شارژر بودند، در نهایت اپل در سال ۲۰۱۹ خبر از لغو پروژه آن داد.

در حالی که شارژر بی‌سیم تسلا را می‌توان مشابه AirPower درنظر گرفت، این محصول تنها از دستگاه‌های مبتنی بر Qi مانند آیفون و ایرپاد پشتیبانی می‌کند و کاربران نمی‌توانند با استفاده از آن، اپل واچ خود را شارژ کنند.

کاربران در حال حاضر می‌توانند شارژر تسلا را سفارش دهند و آن را در فوریه ۲۰۲۳ تحویل بگیرند. این محصول از یک کابل USB-C به همراه شارژر ۶۵ واتی بهره می‌برد و البته همانطور که گفتیم، یک پایه مغناطیسی جداشدنی دارد.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 9 =