شلغم به مبارزه با سرطان کمک می کند

شلغم حاوی پتاسیم است که گشاد کننده عروق است. پتاسیم با کاهش فشار خون باعث کاهش فشار روی رگ ها و شریان ها می شود. این به جلوگیری از مشکلاتی مانند تصلب شرایین کمک می کند و همچنین خطر حملات قلبی و سکته را کاهش می دهد. قیمت شلغم ۱۴۰۱ در مقایسه با سایر محصولات کشاورزی مناسب تر بوده و بهتر است آن را تهیه کنید.

این سبزی همچنین حاوی فیبر غذایی است که کلسترول اضافی را از قلب خارج کرده و آن را از بین می برد و در نتیجه قلب شما را خوش فرم نگه می دارد.

همچنین شلغم حاوی تعدادی آنتی اکسیدان مانند ویتامین C، ویتامینE، منگنز و بتاکاروتن است که همگی به جلوگیری از اثرات مضر رادیکال های آزاد در بدن ما کمک می کنند. شلغم که یک سبزی چلیپایی است حاوی ترکیب سولفورافان است که خاصیت ضد سرطانی دارد. گنجاندن شلغم در رژیم غذایی می تواند به پیشگیری از انواع مختلف سرطان مانند ملانوما و سرطان های مری، پروستات و پانکراس کمک کند.

شلغم داروی شگفت انگیز برای ریه می باشد

شلغم به غلبه بر کمبود ویتامین A در افراد سیگاری که ناشی از مواد سرطان زا سیگار است کمک می کند. بنابراین از شرایط جدی مانند التهاب ریه، آمفیزم و سایر مشکلات ریوی جلوگیری می کند. مجدداً، مصرف منظم شلغم به پیشگیری از بیماری های رایج مانند کمبود گرسنگی و هموروئید کمک می کند. همچنین انار پخته شده نیز برای ریه مناسب می باشد، خرید انار عمده در فصل پاییز برای درمان انواع سرماخوردگی ها توصیه می شود.

شلغم دارای ویتامین C و اسید اسکوربیک است که آنتی اکسیدان های قوی هستند و از بدن در برابر اثرات مضر میکروب های خارجی محافظت می کنند. ویتامین C همچنین تشکیل گلبول های سفید را تحریک می کند که خط دفاعی اولیه بدن ما است. شلغم حاوی ویتامین B کمپلکس است که به تنظیم فرآیندهای هورمونی و آنزیمی بدن ما کمک می کند و از عملکرد صحیح بدن ما اطمینان می دهد.

عملکرد صحیح اندام های ما برای زنده ماندن و داشتن یک زندگی سالم ضروری است. شروع به خوردن شلغم برای متابولیسم خوب تضمین می کند که بدن ما قادر به جذب و استفاده از تمام مواد مغذی است که از غذا دریافت می کند.

شلغم به عملکرد سالم کبد کمک می کند

استفاده بیش از حد از الکل یا مواد مخدر می تواند به کبد آسیب برساند، عملکرد آن را تغییر دهد و سطح آنزیم های کبدی را افزایش دهد. در لیست قیمت میوه و تره بار امروز شیراز نام شلغم موجود می باشد به همین دلیل بهتر است اقدامات لازم را جهت تهیه ی این محصول انجام بدهید. مصرف شلغم می تواند به روش های زیر از کبد محافظت کند:

شلغم آسیب کبدی را کاهش می دهد و در نتیجه به بازگرداندن سطح آنزیم های کبدی در محدوده طبیعی کمک می کند. شلغم حاوی ویتامین C، فلاونوئیدها و پلی فنول ها است که به بازسازی سلول های کبد کمک می کند.عملکرد و همچنین ساختار کبد را افزایش می دهد.

محتوای آنتی اکسیدانی بالای شلغم از کبد در برابر اثرات مضر رادیکال های آزاد محافظت می کند، استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری های کبدی را کاهش می دهد. ترکیبات فنلی موجود در این سبزی، گونه های فعال اکسیژن را خنثی می کند که در غیر این صورت باعث آسیب به ساختار و عملکرد کبد می شود.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 3 =