هک شدن صدها حساب کاربری در Crypto.com و به سرقت رفتن میلیون‌ها دلار اتریوم

صرافی Crypto.com هک شد – سرقت حدود حدود ۱۵ میلیون دلار اتریوم

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

«کریس مارشالک» مدیرعامل صرافی Crypto.com تایید کرد که صدها حساب کاربری توسط هکرها در معرض خطر قرار گرفته و در نتیجه آن وجوه زیادی به سرقت رفته است.

مارشالک در جریان مصاحبه آنلاین خود با بلومبرگ تایید کرد که حدود ۴۰۰ حساب مشتریان توسط هکرها به خطر افتاده است. همچنین او فاش کرد که از زمان اولین حمله هکرها، هنوز هیچ اطلاع رسانی توسط نهادهای نظارتی به او نشده است، اما در صورت انجام تحقیقات رسمی، اطلاعاتی را به اشتراک خواهد گذاشت.

سرقت ۱۵ میلیون دلار اتریوم در صرافی Crypto.com

شرکت امنیتی PeckShield در توییت خود ادعا کرد که در جریان هک Crypto.com حدود ۱۵ میلیون دلار اتریوم توسط هکرها به سرقت رفته و تمام آن‌ها به «تورنادو کش» (Tornado Cash) فرستاده شده است. Tornado Cash یک ابزار حفظ حریم خصوصی رمزارزها است که همچنین به عنوان «میکسر» شناخته می‌شود و می‌تواند تراکنش‌های رمزارز را ناشناس‌تر کرده و ردیابی آن‌ها را بسیار سخت کند.

مدیرعامل و سایر اعضای صرافی Crypto.com در بیانیه‌های قبلی خود، اطلاعیه‌های مبهم و نامشخصی ارائه کرده بودند و همین امر مورد انتقاد دیگران قرار گرفته است. به عنوان مثال در بیانیه رسمی این شرکت به یک «حادثه امنیتی» اشاره شده بود و همچنین حساب رسمی توییتر این صرافی تنها «فعالیت مشکوک برخی حساب‌های خود» را گزارش کرده بود، در حالی که به نظر می‌رسد مشکلات بسیار بزرگتر از آن بوده است.

صرافی Crypto.com به دلیل قراردادهای اسپانسری برجسته خود با تیم‌های ورزشی، به ویژه قراردادی به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار که نام استادیوم «لس آنجلس لیکرز» را تغییر داد، به یکی از شناخته‌شده‌ترین برندها در دنیای رمزارزها تبدیل شده است.

با توجه به اینکه تعداد کاربران صنعت رمزارزها همچنان در حال رشد است، صرافی‌ها به یکی از مهم‌ترین اهداف هکرها تبدیل شده‌اند. طبق گزارش‌های منتشر شده، در طول سال ۲۰۲۱ بیش از ۲۰ هک انجام شده که در آن‌ها بیش از ۱۰ میلیون دلار سرقت شده و همچنین شش مورد با مبلغ سرقت شده بیش از ۱۰۰ میلیون دلار گزارش شده است.

منبع دیجیاتو

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 9 =