ضرر 13.7 میلیارد دلاری بخش واقعیت مجازی و افزوده متا در سال 2022

ضرر ۱۳.۷ میلیارد دلاری بخش واقعیت مجازی و افزوده متا در سال ۲۰۲۲

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

شرکت متا در گزارش مالی خود از سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ اعلام کرد که Reality Labs، واحد مسئول فعالیت‌های واقعیت افزوده، مجازی و متاورس آن ۴.۲۸ میلیارد دلار زیان عملیاتی را ثبت کرده تا در مجموع سال ۲۰۲۲ ضررهای آن به ۱۳.۷۲ میلیارد دلار برسد.

طبق گزارش CNBC، واحد Reality Labs موفق شد تا در سه‌ماهه چهارم ۷۲۷ میلیون دلار و در کل سال میلادی گذشته ۲.۱۶ میلیارد دلار درآمد برای شرکت متا کسب کند که بخش زیاد آن شامل فروش هدست‌های Quest می‌شود. همچنین این میزان نسبت به درآمد ۲.۲۷ میلیارد دلاری این بخش در سال ۲۰۲۱ کاهش پیدا کرده است.

به عبارت دیگر، این بخش بیشتر از شش برابر میزان درآمدی که سال گذشته تولید کرده بود را از دست داد، در حالی که کمتر از ۲ درصد از کل فروش متا را به خود اختصاص داده است.

بر‌اساس گزارش StreetAccount، تحلیلگران انتظار داشتند تا Reality Labs ضرر سه‌ماهه ۴.۳۶ میلیارد دلاری و درآمد ۷۱۵.۱ میلیون دلاری را ثبت کند.

ادامه سرمایه‌گذاری متا روی Reality Labs

«سوزان لی»، مدیر مالی متا گفت که این شرکت انتظار دارد تا ضرر سالانه واحد Reality Labs آن در سال ۲۰۲۳ حتی بیشتر شود. لی با اشاره به این موضوع که آن‌ها با توجه به فرصت‌های بلندمدتی که در این زمینه مشاهده می‌کنند، به سرمایه‌گذاری روی آن ادامه خواهند داد و تلاش‌های متا در زمینه واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و متاورس را یک «سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت» خواند.

در همین حال، براساس داده‌هایی که توسط شرکت تحقیقاتی NPD Group با CNBC به اشتراک گذاشته شده، فروش هدست‌های واقعیت مجازی در ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

در ماه جولای، متا اعلام کرد که قیمت هدست واقعیت مجازی Quest 2 خود را ۱۰۰ دلار افزایش داده است. این شرکت در آن زمان گفت که این افزایش قیمت برای محاسبه فشارهای تورمی ضروری است. متا سپس هدست گران قیمت‌تر Quest Pro را در مهرماه امسال معرفی کرد و آن را به عنوان دستگاهی که برای کاربران حرفه‌ای و کسب‌و‌کارها طراحی شده با قیمت ۱۵۰۰ دلار در اختیار شرکت‌ها قرار داد.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هجده =