طرح مفهومی ویندوز 12 با قابلیت‌هایی مانند پین کردن ویجت‌ها + ویدیو

طرح مفهومی ویندوز ۱۲ با قابلیت‌هایی مانند پین کردن ویجت‌ها + ویدیو

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل از دیجیاتو

اوایل تابستان امسال، گفته شده بود که مایکروسافت قصد دارد هر سه سال نسخه جدیدی از ویندوز را منتشر کند که بر این اساس، ویندوز ۱۲ احتمالاً سال ۲۰۲۴ منتشر خواهد شد. در حالی که غول نرم‌افزاری هنوز به طور رسمی اخبار و شایعات مربوط به ویندوز ۱۲ را رد یا تأیید نکرده، کاربران ویدیوهای مفهومی از نسخه بعدی ویندوز منتشر کرده‌اند.

در ویدیوی مفهومی که توسط حساب یوتیوب Avdan از ویندوز ۱۲ منتشر شده، ایده‌های هوشمندانه‌ای به کار گرفته شده‌اند. در این ویدیو ظاهر و قابلیت استفاده سیستم عامل مایکروسافت نسبت به ویندوز ۱۱ بهبود پیدا کرده است. به عنوان مثال، در بخشی از آن از ویجت‌های پویاتر استفاده شده که شامل مواردی از جمله پخش‌کننده رسانه، تقویم، سهام و آب‌و‌هوا می‌شود. همچنین در سمت دیگری از نوار وظیفه، اعلان‌هایی مانند اتصال دستگاه‌های بلوتوث نمایش داده می‌شوند.

ویدیوی مفهومی ویندوز ۱۲

در این ویدیوی مفهومی همچنین بخش تنظیمات سریع بازطراحی شده و این بار به جای ظاهر، تمرکز اصلی آن روی قابلیت استفاده گذاشته است. همچنین در این کانسپت، دستگاه‌های بلوتوث و شبکه‌های Wi-Fi موجود، بدون نیاز به هیچ کلیک اضافی، بلافاصله هنگامی که منوی flyout را باز می‌کنید، ظاهر می‌شوند.

علاوه بر این موارد، بخش دیگری که از طرح مفهومی ویندوز ۱۲ مورد توجه کاربران قرار گرفته، نحوه بازسازی ویجت‌های ویندوز و تصاویر پس‌زمینه پیش فرض آن است. علاوه بر بر استانداردی که برای ویجت‌های ویندوز در نظر گرفته شده، این طرح قابلیت پین کردن ویجت‌ها به دسکتاپ و همچنین تطبیق تصویر زمینه براساس آنها را فراهم کرده است. با این وجود دسکتاپ ظاهری منظم خواهد داشت و همچنین فضای زیادی برای شخصی‌سازی در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

در نهایت، خالق این ویدیو با تقسیم دو برنامه در یک پنجره و گروه‌بندی فایل‌ها در مجموعه‌های داخل فایل اکسپلورر (مشابه مجموعه‌های مایکروسافت اج)، روشی جایگزین برای قابلیت چند وظیفه‌ای ویندوز ۱۲ ارائه کرده است.

<دیجیاتو / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هفت =